VOLTA BLOGI I Uued hooned püsti: vaata, kuhu maani on jõutud Volta kvartali ehitusega - Endover

VOLTA BLOGI I Uued hooned püsti: vaata, kuhu maani on jõutud Volta kvartali ehitusega

VOLTA BLOGI | Volta Kvartalis on kerkinud mitu uut hoonet

Volta kvartalis on käimas põnevad ajad: kevadel asetati nurgakivi kvartali esimesele uusehitisele ning tänaseks on avalikkuse pilgu eest peidus platsile kerkinud juba mitu uut hoonet. Ajaloolised Volta Galerii Loftid saavad valmis juba sel sügisel, kvartali esimesed uusehitised ehk Volta Residentsid aga talvel.

Kokku kuus uut hoonet

Kvartali esimeste uusehitiste ehk Volta Residentside I ja II etapi hoonete täiskõrgus saavutatakse selle aasta neljandas kvartalis ehk sügisel ning aasta lõpuks valmivad ka juba esimesed korterid. Volta Residentside ehitus jõuab lõpule 2023. aasta esimeses pooles.

Sisekvartali rahulikku privaatsusesse peidetud Volta Residentside hoonetes on valikus 1-4-toalised korterid, sisekorruste ja erinevate tasapindadega loftid, aga ka eksklusiivsed penthouse korterid, millelt avaneb imeilus vaade nii merele kui vanalinnale. Hooned seob tervikuks kvartali sisemusse rajatav kõrghaljastuse ja puhkealadega roheline park.

Tegemist on küll uusehitistega, kuid hoonete disain kõlab kokku kogu kvartali tööstusarhitektuurile omase ilmega ning on inspireeritud Volta legendaarsest vahvlimasinast. Hoonetel on maast laeni ruudustatud aknad ning dekoratiivsete piiretega rõdud, mis meenutavad tervikuna vahvlimasina ruudustikku ning nurgelisi vorme.

Volta Residentside kodudel on 2,6 meetri kõrgused mustade raamidega ruudustatud aknad, loftide aknad on aga lausa 5,2 meetri kõrgused. Fotod: Kaupo Kalda

Kvartali kõige erilisem paekivihoone

Enne uusehitisi valmib aga Volta kvartali üks omanäolisemaid hooneid ehk eelmise sajandi algusest pärit 172 meetri pikkune kaarakendega paekivimaja – Volta Galerii Loftid. Hoonete täiskõrgus on juba saavutatud, kuid sissekolimiseks saab hoone valmis aasta neljandas kvartalis.

Ajaloolisse hoonesse rajatakse kuni kuue meetri kõrguste lagedega läbi kolme korruse planeeringutega townhouse– ja lofti-tüüpi korterid ning äripinnad. Kuni 150-ruutmeetrise pindalaga kodude juurde kuulub ka 100-ruutmeetrine isiklik haljastusega muruala ja terrass.

Uue ilme saavad ka Volta kvartali ajaloolised hooned. Fotod: Kaupo Kalda

29 hoonest koosnev Volta kvartal valmib 2025. aastaks ning pakub elu- ja töökohta kokku ligi 3000 inimesele.

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.