VOLTA BLOGI I Viis uut ja ägedat Põhja-Tallinna söögikohta, mis väärivad esimesel võimalusel külaskäiku - Endover

VOLTA BLOGI I Viis uut ja ägedat Põhja-Tallinna söögikohta, mis väärivad esimesel võimalusel külaskäiku

VOLTA BLOGI | Uued põnevad restoranid ja kohvikud Põhja-Tallinnas

Põhja-Tallinnas on valmimas mitu suurt arendusprojekti, mille käigus puhutakse elu sisse linnaosa ajaloolistele tööstushoonetele Volta kvartalis, Manufaktuuris, Patarei Merekindluses ja mujal. Arendustegevuse kõrval kolib linnaossa järjest juurde erinevaid ärisid ning nende seas ka uusi ja põnevaid restorane ja kohvikuid, mida leidub Põhja-Tallinnas juba praegu palju.

Telliskivi Idu

Hiljuti avas Telliskivi poetänaval uksed salatibaar Idu, mille kutsus ellu soov pakkuda inimestele kiiret, aga tervislikku kehakinnitust. Oma olemuselt on Idu justkui Eesti oma Sweetgreen ehk USA tuntuim ja New Yorgi noorte lemmik tervisliku toidu kett. Idus saab panna kokku ideaalse sooja või külma salati või vahepala ning söönuks saavad kõik: omnivoorid ja veganid.

Põhja-Tallinn on roheline linnaosa ja seda mitte ainult tänu rohketele rohealadele, vaid ka linnaosas tegutsevatele ettevõtetele, mis hoolivad loodusest ning hoiavad keskkonda. Idu kokad on menüü koostanud nii, et iga roog sisaldaks midagi tervislikku ning kõik toorained oleksid kas kodumaised või pärit meile võimalikult lähedalt. Teisel pool ookeanit kasvatatud ressursi-nõudlikku avokaadot näiteks Idu menüüst ei leiagi.

Idu on nagu Eesti oma Sweetgreen

Manufaktuuri Kohalik

Sel kevadel kolis varem Uue Maailma asumis tegutsenud kohvik Kohalik end Manufaktuuri tehase õunaaeda ümber. Kvartali arendus toob tulevikus kvartalisse juurde veel teisigi söögikohti ning meelelahutust. Tegemist on perede lemmik kohvikuga, sest suures õunaaias leidub lastele rohkelt tegevust ja mänguruumi. Hoovis on kiiged, võrkkiiged ja mõnus hubane valgustus hämaramateks õhtuteks. Samuti on kohvikusse oodatud lemmikloomad.

Menüü on Kohalikus küllaltki klassikaline: valikus on salatid, supid, liha- ja vegan-burgerid, pastad, praed ja muidugi jäätis ja pannkoogid. Kohviku terrassi ümbruses kasvavad viljapuud õunte ja ploomidega, mida tohib hiljem kaasa näpistada.

Õunapuude vahelt paistab tükike ajalugu

Cafe Brasil Tööstuse tänaval

Volta kvartali külje all ehk Volta tänava lõpus toimetab nüüd ka Brasiilia söögikoht Cafe Brasil, kust saab tõenäoliselt linna parimat Brasiilia kohvi ning traditsioonilist Brasiilia teed. Söögimenüü on eksootiline ja veidi müstiline: näiteks palmi südamikest valmistatud salat, frititud maniokk või jahubanaani krõpsud.

Eksootilise atmosfääri loomisele aitavad kaasa traditsioonilised punutud vaibad ja rohkelt rohelust ja taimeilu nii seintel, laudadel kui lagedes. Cafe Brasilis on ka eraldi poenurgake, kust saab osta kaasa head ja paremat Brasiilia kaupa.

Siit leiab kahtlemata Põhja-Tallinna kõige huvitavamad suupisted

Kalaranna Resto

Kalaranna kvartali linnapoolses otsas ehk Linnahalli kõrval tegutseva Kalaturu lähedal asub Kalaranna Resto. Mereandide fännidele on valikus austrid, sinimerekarbid, krevetid ja erinevad kalaroad, aga midagi meelepärast leiavad ka kõik, kes kala ei armasta.

Restoranist ning terrassilt avaneb vaade linnale ja merele ning hea eine järel saab jalutada mööda Kalaranna teed või mereäärset promenaadi Patarei Merekindlusesse, Noblessnerisse, Volta kvartalisse või Kalamaja parki.

Restoranist avaneb vaade linnale, merele ja Linnahallile

Viru Burger x Volta Resto

Eesti armastatuim burgerikett Viru Burger avas hiljuti uksed Volta kvartalis, 2018. aasta lõpus valminud Volta Loftide hoones, aadressil Tööstuse 47D. Söögikohas ootab külastajaid lai valik burgereid ja käsitööfriikad ning kohapeal saab tutvuda Volta kvartali maketi ning ajajoonega. Restorani peakokk on Mart Klaas ning Viru Burger pääses nii 2021. kui 2022. aastal White Guide soovitatud restoranide nimekirja. Burgerivalik on lai ning menüüst leiab iga natukese aja tagant jälle midagi uut ja põnevat.

Viru Burger x Voltas saab mitmekordse tunnustusega burgereid

Tegelikult leiab samalt tänavalt veel ka Jaapani toidukoha Yui ja veel mõned majad edasi Pizza Wabriku ning Kalamaja ühe kõige mõnusama kohviku Salt’s Up, mis on tegelikult soolapood, kuid pakub muuhulgas häid muffineid ja teisi pagaritooteid.

Valik laieneb

Põhja-Tallinnas valmib lähiaastatel mitu suuremat projekti: Noblessner, mis ongi juba peaaegu valmis ning Volta kvartal, Patarei Merekindlus, Krulli, Manufaktuuri ning poolsaare tippu kavandatav Bekkeri kvartal, mis võtavad veel paar aastat aega. Arendus toob linnaossa juurde nii inimesi kui erinevaid ärisid ja ettevõtteid, et tagada elanikele kodu lähedal vajalikud teenused ja meelelahutus.

Põhja-Tallinn on juba praegu söögikohtade arvu poolest võimeline konkureerima nii kesklinna kui ka teiste linnaosadega. Tulevikus on tegemist ühe kõige laiema söögikohtade valikuga linnaosaga, kus saavad kokku Michelini tähega pärjatud ja Bib Gourmandi tunnustusega restoranid Noblessneris, tänavatoit Patarei Merekindluses, Telliskivis, Balti jaamas ja Põhjala tehases kui ka lai valik mõnusaid kohvikuid ja söögikohti üle terve linnaosa.

Volta kvartali arengule saab pilgu peale visata Volta kodulehel.