VOLTA BLOGI I Vaata videost, kuidas edeneb Volta kvartali ehitus ja millised hooned järgmisena valmivad

Volta kvartal kasvab ja areneb silmnähtavalt

VOLTA BLOGI I Volta Galerii Loftid ja Volta Residentsid juba valmivad

Põhja-Tallinna südames asuvas Volta kvartalis lükatakse elu hoogsalt käima: ehitustöö käigus taastatakse enam kui 120 aasta pikkuse ajalooga hooned, mille kõrval rajatakse arhitektuuriliselt sobituvad uusehitised. Juba sel aastal saab valmis üks kvartali põnevamaid hooneid Volta Galerii Loftid ja järgmise aasta alguses ka kvartali esimesed uusehitised Volta Residentsid.

Endoveri suurprojekti käigus valmib Tallinna kõige jõudsamalt arenevasse linnaossa lähiaastatel kokku 29 hoonest koosnev terviklik elu- ja ärikvartal, kus on kõik vajalik mõne minuti kaugusel olemas.

Volta kvartalis ehitustööd käivad. Video: Kaupo Kalda

Volta Residentsid

Selle aasta lõpus valmivad kvartali esimeste uusehitiste ehk Volta Residentside esimesed korterid. Järgmise aasta esimeses pooles valmib kokku uut 6 hoonet, mis teeb kokku 148 korterit. Kogu kvartali parkimine viiakse maa alla.

Juulis pannakse paika Residentside teise etapi nurgakivi ning sügisel ehk neljandas kvartalis saavutatakse I ja II etapi hoonete täiskõrgus. Volta Residentside ehitus jõuab lõpule 2023. aasta algul.

Volta Residentside majades leidub 1-4-toalisi kortereid, aga ka sisekorruste ja erinevate tasapindadega lofte ning eksklusiivseid penthouse kortereid, millelt avaneb vaade merele ja vanalinnale. Volta Residentside disain on inspireeritud Volta legendaarsest vahvlimasinast: tööstusarhitektuurile omaselt minimalistliku stiiliga hoonetel on maast laeni ruudustatud aknad ning dekoratiivsete piiretega rõdud.

Volta Galerii Loftid

Aasta alguses sai nurgakivi Volta kvartali üks erilisemaid hooneid: eelmise sajandi algusest sajandist pärit 172 meetri pikkune kaarakendega paekivimaja ehk Volta Galerii Loftid. Hoonesse on planeeritud kuni 6 meetri kõrguste lagede ja sisehooviga loft-tüüpi ridaelamu-kodud ja erisuuruses omanäolised äripinnad, mis valmivad juba selle aasta suvel.

Volta Galerii Loftide hoonesse on projekteeritud suured ja avarad läbi kolme korruse planeeringutega townhouse– ja lofti-tüüpi korterid ning äripinnad.

Juulis saavutatakse hoonete täiskõrgus ning aasta neljandas kvartalis on hoone sissekolimiseks valmis ja ootab uusi elanikke.

Kvartal valmib 2025. aastaks ning pakub elu- ja töökohta kokku ligi 3000 inimesele.

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.