VOLTA BLOGI I Kvartali pärl: eelmise sajandi algusest pärit Volta Galerii Loftid on peagi valmis

VOLTA BLOGI | Ajalooline Volta Galerii Loftid on peagi valmis

Aasta lõpus ootab meid ees üks Volta kvartali arenduse põnevamaid momente: valmimas on kvartali üks erilisemaid hooneid, eelmise sajandi algusest pärit 172 meetri pikkune kaarakendega paekivimaja – Volta Galerii Loftid. Hoonesse rajatakse kuni 6 meetri kõrguste lagedega avarad ja läbi kolme korruse planeeringutega loft-tüüpi ridaelamu-kodud ja erisuuruses äripinnad.

Ajaloo ja hingega paik

Kinnisvaraturul on alati atraktiivsed olnud unikaalse ja põneva looga pinnad, mille kõige ehedamad näited leiab just Põhja-Tallinna ajaloolistest tööstusrajoonidest. Paiga lugu ja hing on silmaga nähtav ja tajutav nii Voltas, Noblessneris kui Krullis. Sealjuures on igal piirkonnal välja kujunenud oma unikaalne identiteet ja vibe, mis on uue kodu otsingul olevatele inimestele üha olulisem.

Volta Galerii Loftide näol on tegemist endise Volta tehase tööstushoonega, kus valmistati sajandi vältel miljoneid elektrimootoreid, kodutehnikat ja muud masinavärki. Hoone täpne ehitusaeg ei ole teada, aga arhiivimaterjalide põhjal võib öelda, et maja valmis 1912. aastal ehk rohkem kui sada aastat tagasi.

Volta Galerii Loftides saavad kokku kahe erineva elupinna eelised: kortermaja funktsionaalne disain ja mugavus ning eramajale omane privaatsus, rohelisus ja ruumiküllus. Vaikne ümbrus ja vahetu lähedus merele võimendab eramaja rahulikku ja privaatset vibe’i samas, kui kõik eluks vajalik jääb linnale omaselt mõne minuti kaugusele.

Volta Galerii Loftide 172 meetri pikkune hoone valmib aasta lõpuks.

Unikaalne planeering

Nii pika ajalooga hoone rekonstrueerimisel on nii arendaja kui ehitaja jaoks omad väljakutsed, kuid see-eest võimaldavad tööstusarhitektuurile omane ruumikasutus, kõrgus ja hiiglaslikud aknad luua väga omanäolisi ja erilisi lahendusi.

Kodude esimesele korrusele on kavandatud avar elutuba ja köök, mis on mõeldud mõnusalt perega aja veetmiseks ja külaliste vastuvõtmiseks. Teine korrus on privaatne tsoon uhke magamistoaga, mille juurde kuulub avar vannituba ning walk-in-garderoob. Korterite kolmandale korrusele on planeeritud eraldi duširuumidega lastetoad või hoopis kodukontori ruumid rahulikuks toimetamiseks. Kolmas variant on kujundada tervest korrusest näiteks külaliste magamistoad või stuudio mõne hobiga tegelemiseks.

Volta Galerii Loftide elutoad avanevad otse sisehoovi.

Volta Galerii loftide üheks townhouse-elemendiks on 100-ruutmeetrine isiklik haljastusega muruala ja terrass, kuhu pääseb otse elutoast. Sisehoovi on planeeritud puud, hooajalist õieilu pakkuvad taimekastid ja hekk.

Aken minevikku

Elutoast ja terrassilt avaneb tulevastel elanikel unikaalne vaade Volta Galerii Loftide 110 aasta tagusele ajaloole. Kuna algupäraselt oli tegemist kahelöövilise majaga, on kogu sisehoov tegelikult ehitatud kunagise tööstushoone sisemusse, millest säilib hoovi tagaosas kaaravadega paekivist fassaad.

Maast laeni ruudustatud akendest avaneb vaade ajaloole.

Volta Galerii Loftide hoonesse jääb alles veel teinegi killuke ajalugu ehk lagede all rippunud algupärased tööstusvalgustid, mis koostöös Eesti valgustidisainer Tõnis Vellamaga restaureeritakse ning võetakse uuesti kasutusele hoone üldaladel.

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.

Endover on 25-aastase tegutsemiskogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, mis loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondi.