Galerii: Endoveri uues elu- ja ärikvartalis saavutas tipukõrguse juba kolmas kõrghoone

Eile saavutas tipukõrguse Rocca Tower III, mis on Endoveri uue elu- ja ärikvartali kolmas kõrghoone. 18-korruselise tornmaja kõrgus on 70 meetrit merepinnast ning selle viimastel korrustel paiknevad läbi kahe korruse planeeringuga ja ligi 6 meetri kõrguste lagedega luksuslikud penthouse korterid.

„Hoolimata väljakutsuvast ajast majanduses paigutatakse kinnisvarasse jätkuvalt raha. Üheks põhjuseks hirm inflatsiooni ees. Tänases majanduskliimas tulevad esile uusarenduste eelised vana elamufondi kõrval – need on energiasäästlikumad ja mõistlike kommunaalkuludega,“ sõnas Endoveri arendusdirektor Uku Tint.

Kvartali neljanda ning ühtlasi viimase kõrghoone ehitamist alustas arendaja septembris ning kogu kvartal valmib järgmisel aastal. Rocca Towersi kvartal asub uue Haabersti viadukti ääres, kus valmib kokku 5 hoonet, milles on üle 332 korteri ja 4000 m² äripinna.

Ligi 41 000 m² suuruse kvartali ümbruse maastik, haljastus, valgustus ja kergliiklusteed on terviklikult uuendatud ja lahendatud. Selle juurest viib jalakäijate tunnel otse Rocca al Mare keskuse ja südalinna viiva bussipeatuse juurde.

Fotograafid: Ardo Kaljuvee ja Kaupo Kalda

II ja III kaksiktorni ühendab 3-korruseline parkimismaja, mille katusel on privaatne  rekreatsiooniala elanikele mänguväljaku, puhkealade ja väligrilliga. Madalamatel korrustel asuvad uued äripinnad, mida täna selles Tallinna sõlmpunktis napib. Kvartalis on uksi avamas mitu iluteenuste pakkujat, lastehoid, raviteenused, tarbekauplused ja päevaspa.

Fotograafid: Ardo Kaljuvee ja Kaupo Kalda

Hoonete arhitektid on ARS Projekt arhitektid, kes on projekteerinud ka Maakri kvartali kõrghooned ja Endoveri arendatud kõrghoone TORN. Kvartali ehituse peatöövõtja on Metropoli Ehitus ning kolmanda kõrghoone finantseerija on LHV Pank.

Kokku on Endoveri portfellis täna seitse kõrghoonet Haaberstis ja Põhja-Tallinnas, millest kolm on valmis, üks ehituse lõpp- ja teine algfaasis ning kaks planeerimises.

Endover on 25 aastase tegutsemiskogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, mis loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondasid. Ettevõtte portfellist leiab 70 maja, 2840 korterit kogupinnaga 368 000 m2.