VOLTA BLOGI I Suvine galerii: Volta Galerii Loftide linnaaed kogu oma rohelises hiilguses

Uue ja kaasaegse hingamise saanud ajaloolises Volta kvartalis asub üks Tallinna kõige unikaalsem elu- ja ärihoone, 1912. aastast pärinev endine tööstuskeskus Volta Galerii Loftid.

Suvi toob eriti hästi esile Volta Galerii Loftide ühe kõige mõnusama elemendi, milleks on iga kodu juurde kuuluv privaatne ja rohelust täis linnaaed.

Ajalugu uues kuues

Ajaloolisest hoonest leiab kuni kuue meetri kõrguste lagedega läbi kolme korruse planeeringuga ja tihedas linnakeskkonnas haruldased townhouse– ja lofti-tüüpi korterid ning äripinnad. 172 meetri pikkuse kaarakendega paekivihoone omapära seisneb tööstusarhitektuurile omases avatud ja loomingulises ruumikasutuses, valgusküllasuses, lagede kõrguses ja ülisuurtes akendes, mis võimaldavad luua ainulaadse interjööri.

Volta Galerii Loftide maast laeni elutoa akendest avaneb vaade ligi 100-ruutmeetrisele isiklikule aiale ja terrassile, mis mõjub ruudustatud akendest ilma ja aastaaegade järgi muutuva kunstiteosena. Terrassil saab korraldada sõprade ja perega mõnusaid suviseid istumisi, lugeda raamatut ja anda mõtetele ruumi. Privaatsuse tagab hoovi istutatud rohelus, taimekastid ja puud.

Rohelise sisehoovi tagumises ääres seisab 172 meetri pikkune killuke ajalugu: kuna algselt oli tegemist kahelöövilise majaga, on kogu Galerii Loftide sisehoov tegelikult ehitatud kunagise tööstushoone sisemusse, millest säilib hoovi tagaosas kaaravadega paekivist fassaad.

Kortermaja funktsionaalsus, eramaja privaatsus ja rohelus

Volta Galerii Loftides saavad kokku kahe erineva elupinna eelised: kortermaja funktsionaalne disain ja mugavus ning eramajale omane privaatsus, rohelisus ja ruumiküllus. Vaikne ümbrus ja vahetu lähedus merele võimendab eramaja rahulikku ja privaatset vibe’i samas, kui kõik eluks vajalik jääb linnale omaselt mõne minuti kaugusele.

Tihedas linnakeskkonnas on isiklik hoov ning võimalus veeta privaatselt aega värskes õhus ilma, et peaksid selleks ilmtingimata maale sõitma, hindamatu väärtusega. Isikliku hooviala saad kujundada täpselt oma silma järgi: istuta taimekastidesse oma lemmik lilled, kevad-suve perioodiks maitsetaimed või köögiviljad või lisa hoopis juurde põõsaid või viljapuid.

Privaatset muruala kaunistavad praegugi suvised lillekastid tulpidega ja kaunid õites kirsipuud.

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.

Endover on 25-aastase tegutsemiskogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, mis loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondi.