VOLTA BLOGI I Neli põhjust, miks on Põhja-Tallinn neljajalgsete pereliikmete lemmik linnaosa

Põhja-Tallinn on üks pealinna kõige kiiremini arenev linnaosa, mille endised ajaloolised tööstuspiirkonnad on kujunemas vingeteks elu-ja ärikeskusteks, tuues linnaossa juurde tuhandeid uusi elanikke ja ettevõtteid.

Põneva ajaloo ja arhitektuuri kõrval on piirkonna üheks suurimaks rikkuseks rohealad, mis teevad linnaosast mõnusa elukeskkonna kõigile, aga eriti just neile, kelle perre kuulub mõni neljajalgne sõber. Lisaks avati uuenevas Volta kvartalis hiljuti lemmikloomadele spetsiaalne grooming.

Loe lähemalt, miks on sinu lemmikloomal Põhja-Tallinnas eriti hea elada!

Linnaosa keset loodust

Loodus ja haljastus täidavad linnaruumis mitut olulist tervise, õnnetunde ja rahulolu ning keskkonnaga seotud eesmärki, võimaldades piirkonna elanikel nautida kodu lähedal linnamürast puhata ja aeg-ajalt välja lülitada. Seepärast on hea, kui kodu läheduses on olemas mõni ilus ja roheline park või rohesopp, et lemmik ei peaks looduses liikumiseks ootama nädalavahetust või autosõitu linnast välja.

Põhja-Tallinnas leiab selleks pika mereääre, mitu suplusranda, looduskaitseala, linnuvaatlusala, pankranniku, matkarajad ja rohkem parke ja rohealasid kui mõnes teises linnaosas kokku. Inimese kõrval pakuvad sellised alad rohkelt rõõmu ka koertele, kelle igapäevased jalutuskäigud saavad siin kulgeda looduses, mitte keset automüra ja mööda asfaltteid.

Eriliseks teebki linnaosa asjaolu, et rohealad ja meri jäävad piirkonna elanikele jalutuskäigu kaugusele.

Korda tehtud pargid

Põhja-Tallinnas on mitu ilusat ja veidi metsiku ja puutumatu ilmega parki: Kopli pool asub näiteks Kopli kalmistupark, aga ka kivikülvide ja rändrahnudega Kase park, mis läbis paari aasta eest uuenduskuuri. Kase pargist leiab ka kaks suurt koertele mõeldud mängu- ja müramisväljakut, kus lemmikud saavad vabalt joosta ja mängida. Päris Kopli poolsaare tipus asub iidsest Kopli metsast alles jäänud Süsta park.

Kalamajast leiab samuti ühe vaikse ja kauni pargi, mille ühele poole jääb Noblessneri sadam ja rannapromenaad, teisele aga hiljuti uksed avanud Volta kvartal, mille keskele rajatakse uus funktsionaalne park, kuhu tuleb rohkelt erinevaid vaba aja veetmise võimalusi nii inimesele kui lemmikule. Parki on kavas luua eraldi lemmikloomadele mõeldud ala, palliplatsid, eri vanuserühmadele suunatud vaba aja veetmise võimalused ning rohkelt rohelust.

Arsenali keskuse lähedal asub veel üks spetsiaalselt lemmikutele mõeldud mänguala: Karjamaa koertepark.

Pelgurannas saab lemmikuga uudistada päris heinamaad meenutavat putukaväila, mis aitab säilitada linnaruumis liigirikkust ning kus asub ka eraldi koerte mänguplats. Stroomi ranna äärses metsatukas kulgevad mõnusad terviserajad ja eraldi metsarajad neile, kes eelistavad veidi pikemat jalutuskäiku metsas. Ranna lõpust algab pikk loodusest ümbritsetud ja vaatetorniga promenaad, mida mööda saab jalutada otse Rocca al Maresse.

Tulevikus avab linnaosas kavandatud arendustegevus elanikele terve Kopli poolsaare rannajoone Kopli tipust Paljassaareni ja tulevasest Hundipea kvartalist Noblessnerini välja, luues nii jalakäija- ja rattasõbraliku otseühenduse linnaosa eri piirkonda ja kesklinna vahele.

Paljassaare hoiuala ja lõputu mereäär

Põhja-Tallinnat ümbritseb mitmest küljest pikk ja kaunis mereäär, mis toob linnatänavatele mõnusa värske õhu ja värskendava tuule, mis aitab rohke roheluse kõrval leevendada suviseid kuumalaineid. Kui Stroomi rannas on lemmikuga suplemine keelatud, siis Paljassaares või Kopli poolsaare tipus saavad veelembelised koerad vees sulistada, vabalt joosta ja mängida.

Paljassaare hoiuala mitmekülgselt maastikult leiab mitu pikka matkarada,  mis kulgevad mööda rannaäärt, kõrgel pankrannikul, niitude ja metsatukkade vahel. Tegemist on ühe Tallinna kõige liigirikkama piirkonnaga, kust leiab eest linnuvaatlustorni ja kevadest hilissügiseni rannaniidul resideeruvad šoti mägiveised.

Hoiuala on muuhulgas koduks sadadele linnuliikidele ning seetõttu tuleb kevadkuudel piirkonnas liikudes arvestada pesitsusrahuga ning jälgida, et lemmikud ei satuks häirima pesitsevaid linde.

Volta grooming

Mais avas linnaelanikele pidulikult uksed taas ellu ärganud ja uuenduskuuri läbinud Volta kvartal, kus on viimaste aastatega valminud ühed linnaosa unikaalseimad elu- ja äripinnad. Esimeste asunike seas on end äripindadel sisse seadnud ja juba üli populaarseks osutunud Ailen Grooming ja Kristine Grooming lemmikloomadele.

Groomingusse on oodatud nii kassid kui koerad, tõupuhtad kui segatõulised, neljajalgsed, kellele pakutakse karvahooldust, soengute lõikust ja küünte trimmimist. Esimesed kuud Voltas on groomingule möödunud väga töiselt, sest uut soengut või karvastiku hõrendamist vajavaid lemmikuid on linnaosas palju. Nii jalutabki kvartali sisetänavatel tänu usinatele groomeritele palju uhkeid lemmikuid, kes võiksid välimuse järgi olla teel mõnele mainekale koerte võistlusele.

Äripindadel tegutseva groomingu kõrval võiks lemmikloomadele ja nende omanikele huvi pakkuda ka Tallinna ühed kõige unikaalsemad elupinnad, mis seob omavahel kahe erineva elupinna eelised: kortermaja funktsionaalse disaini ja mugavuse ning eramajale omase privaatsuse, rohelisuse ja ruumikülluse. Volta Galerii Loftide kodud asuvad küll Kalamaja südames otse kesklinna külje all, kuid iga kodu juurde kuulub suur ja privaatne terrass ja ligi 100 m2 haljastatud hooviala.

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida Volta kodulehel.

Endover on 25-aastase tegutsemiskogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, mis loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondasid.