VOLTA BLOGI I Kust leiab Tallinnas kõige erilisema valiku jõuluehteid? - Endover

VOLTA BLOGI I Kust leiab Tallinnas kõige erilisema valiku jõuluehteid?

Põhja-Tallinnal elab sees kunstniku hing, millest annab tunnistust soov teha kõike omamoodi ja eriliselt. Linnaosa ajaloolised keskused, aktiivne kultuurielu ja küllaga loodust loovad ideaalse keskkonna leidmaks inspiratsiooni ja loomingulisust.

Pühadeperioodil saab kogutud inspiratsiooni käiku lasta oma kodus – linnaosast leiab mitu mõnusat poekest, mida tasub enne pühi kindlasti külastada, et kodu jõuludeks ja aastavahetuseks eriliselt kauniks teha.

Killuke Skandinaaviat

Telliskivi poetänavalt leiab Skandinaavia-hõngulise sisustuspoe nimega Homeart, kus on pühade puhul valikus erinevad minimalistliku stiiliga ja looduslikest materjalidest valmistatud jõulukaunistused, küünlad ja küünlajalad. Üheks lemmikuks on osutunud Rootsi kuulus paberist Watt&Veke jõulutäht, mille võib valgustatuna riputada aknale või seinale.

Homearti ehete stiil on rahulik ja peen ning ei väsita pühadeperioodi lõpuks silma. Valikus on palju selliseid puidust ehteid, mida saab oma maitse järgi kodus ümber kujundada või värvida.

Need, kes päris kuuske koju tuua ei soovi, saavad valida  endale puidust valmistatud kuuse mille ümber kerida valgusketi ja ehted. Või paberist kuused, mille saab uuel aastal kokku voltida ja kappi järgmist aastat ootama jätta.

Poest leiab ka südatalvel toataimi, mis toovad koju värvi ja elu ajal, mil muu loodus magab.

Põhja-Tallinna suurim valik ehteid

Noblessneri kõrval, otse Kalamaja pargist üle tee, asub Shishi, mis on tõenäoliselt üks Tallinna kõige mitmekülgsema valikuga jõuluehetekaupluseid. Sinna tasub uudistama minna ka täiesti niisama, sest laest rippuvad aeglaselt pöörlevad ehitud kuused ja silmipimestav valik ehteid on omaette vaatamisväärsus.

Sarnaselt Homeartile, leiab ka Shishist mõnusat loodusliku ilmega disaini, puidust, paberist ja teistest looduslikest materjalidest ehteid. Eriti efektsed on näiteks klaasist ehted, mille sisemusse on peidetud tükike loodust sambla, kõrreliste või oksakeste näol. Mõnusa looduslähedase olemise loovad ka erinevas suuruses puidust ja metallist seened, linnud, loomad, puud ja pühade stiilis lilleilu.

Samas üllatab Shishi valik ka julgete ja luksuslike kuldsete, hõbedaste või mitmevärviliste ehtekomplektidega, mida ei pea ilmtingimata riputama kuusele, vaid võib ka sättida rippuma laest või akende kohalt. Valikust leiab midagi igas värvitoonis, mis muudab oma koju kaunistuste valimise lihtsamaks.

Shishist saab kusjuures osta ka juba kaunistatud kuuse, kui pühadeaeg liiga kiireks kujuneb.

Vana ja uus

Põhja-Tallinna üheks eripäraks on vana ja uue kooslus, keskkonnasõbralik eluviis ja huvi taaskasutuse vastu. Sellest annavad tunnistust linnaosa ajaloolised tööstusrajoonid, kuhu puhutakse järgemööda uus elu sisse: alles jääb hoonete enam kui 100 aasta pikkune industriaalstiilis ilme, millele lisatakse täpselt parajalt modernset touch’i. Ka kodu kaunistamiseks leiab Põhja-Tallinnast sajandi vanuseid ehteid ja vintage kaunistusi: selleks tuleb seada sammud Balti jaama turu teisele korrusele.

Turu teise korruse Telliskivi-poolse osa moodustab täielikult vanakraam, kunst, keraamika ja vintage kaubad. Pühadeajal leiab sealt pea iga leti juurest kastitäie erinevaid vanamoodsaid jõulukaunistusi, millest osa on pärit üle sajandi tagusest ajast. Kindlasti leiab igaüks sealt üht-teist tuttavat, mida on nähtud näiteks vanaema jõulupuul või mõnes filmis.

Mõnest riiulivahest leiab ka käsitööd, Ars keraamikat, tekstiilikunsti, kuusejalgu ja vintage piparkoogivorme.

Avasta endas kunstnik

Kui soovid sel aastal koju midagi hoopis teistsugust ja ainulaadset, tasub veidi internetis ringi vaadata ja kodused kaunistused või lausa kuuse omal käel või lastega koos valmis meisterdada. Materjalid, värvid ja töövahendid leiab Telliskivi poetänaval asuvast Arte kunsti ja hobi poest.

Näiteks võib osta papist valmistatud jõulukuulid, mille saab kodus ise ära värvida ja kujundada.

Viimastel aastatel on aga populaarsust kogunud ka käsitsi valmistatud jõulupuud, mille tegemiseks läheb tarvis vaid tugevamat pappi või kolme väiksemat lauajuppi.

Unikaalse ja omapärase tulemuse saab ka siis, kui osta kunstipoest suuremas mõõdus või mitu väiksemat maalialust ja katsetada näiteks jõulutoonides valamistehnikat, tekstuurivärve, helendavaid või sädelevaid värve või spreivärve. Kiirema tulemuse saavutamiseks on poes müügil ka erinevad šabloonid ja templid.

Uued poed ja tänavad

Jõuludeks on end ehtinud ka Kalamajas asuv Volta kvartal, mis tähistas kuuse ja jõulutulede valguses hiljuti kahe uue tänava avamist. Kvartal toob linnaossa juurde vähemalt 3000 uut elanikku ning hulga ärisid, ettevõtteid ning uusi poode, kellest nii mõnigi võib end peagi sisse seada ajaloolise kvartali äripindadel.

Kvartali kõige erilisema ehitise – eelmise sajandi algusest pärit 72 meetri pikkuses kaarakendega paekivimaja ehk Volta Galerii Loftide – eri suuruses äripinnad sobivad ideaalselt valgusküllaseks show-room’iks, ateljeeks või mõne ägeda poe müügipinnaks.

Volta kvartali uute kodudega saad tutvuda Volta kodulehel.