VOLTA BLOGI | Tallinna esimesed eksklusiivsed townhouse-tüüpi kodud

Volta Galerii Loftidest saab esimene keset linna asuv ridaelamu ehk townhouse.

VOLTA BLOGI | Eksklusiivsed townhouse-tüüpi kodud Volta kvartalis

Maailma suurlinnadest leiab mitut eri liiki elupindu: kortermaju, tavalisi maju, aga ka Eestis veidi vähem tuntud townhouse ehk ridaelamu stiilis maju. Kui seni on seda tüüpi elupinnad Eesti linnades pigem haruldane nähtus, siis otse Kalamaja südames asub Tallinna unikaalseim keset linna paiknev ridaelamu.

Pika looga elupinnad

Tuntumaid näiteid ridaelamutest leiab näiteks New Yorgi Manhattani linnaosast, San Franciscost, Londonist ja Pariisist, kus seda tüüpi elupinnad on loodud just ajaloolistesse ja suursuguse arhitektuuriga hoonetesse. Eesti esimese tiheasustuspiirkonda kerkiva ridaelamu rajab Endover ajaloolisse Volta kvartalisse, eelmise sajandi algusest pärit 172 meetri pikkusesse kaarakendega paekivimajja.

Volta Galerii Loftide hoonesse on planeeritud kuni kuue meetri kõrguste lagedega avarad ja läbi kolme korruse planeeringutega townhouse– ja lofti-tüüpi korterid. Kuni 150-ruutmeetrise pindalaga kodude juurde kuulub ka 100-ruutmeetrine isiklik haljastusega muruala ja terrass.

 

Volta Galerii Loftide kodud on avarad ja kujundatud läbi mitme tasapinna

Kahest maailmast parim

Mujal maailmas on ridaelamud olnud ajalooliselt populaarsed just tiheasustusega linnaosades ja kesklinna piirkonnas, aga Eestis kinnitas townhouse kultuur kanda esmalt äärelinnades uusarenduse näol. Ridaelamute peamine väärtus väljendub kõige paremini just tiheda eluga linnakeskkonnas.

Volta Galerii Loftide kodude vaikne ümbrus ja vahetu lähedus merele võimendab eramaja rahulikku ja privaatset vibe’i samas, kui kõik eluks vajalik jääb linnale omaselt mõne minuti kaugusele. Ridaelamu seob omavahel kahe erineva elupinna eelised: kortermaja funktsionaalse disaini ja mugavuse ning eramajale omase privaatsuse, rohelisuse ja ruumikülluse.

Endise tehasehoone kõrged laed ja avarus võimaldasid ehitada Volta Galerii Loftide kodud läbi kolme tasapinna. Teise korruse moodustab tervenisti master bedroom ehk privaatne ala uhke magamistoaga, mille juurde kuulub avar vannituba ja walk-in garderoob.

Kolmandale korrusele on planeeritud eraldi duširuumidega lastetoad, mida on aga võimalik kujundada ka näiteks vaikseks ja rahulikuks kontoriruumiks neile, kes soovivad töötada oma kodus. Kolmas variant on kujundada tervest korrusest näiteks külaliste magamistoad või stuudio mõne hobiga tegelemiseks.

Esimesel korrusel on suur elutuba ja köök, kus on mõnus veeta aega nii perega kui ka võtta vastu ja kostitada külalisi. Elutoast pääseb otse sisehoovi, kus saab korraldada sõprade ja perega mõnusaid istumisi ja grillipidusid. Privaatsuse tagab hekk, taimekastid ja hoovi istutatud puud.

Elutoa maast laeni ruudustatud akendest paistab ühtlasi tükike ajalugu. Kuna algupäraselt oli tegemist kahelöövilise majaga, on kogu sisehoov tegelikult ehitatud kunagise tööstushoone sisemusse, millest säilib hoovi tagaosas kaaravadega paekivist fassaad.

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida Volta kodulehel.