Volta kvartali pilgupüüdja! Valminud on kõige luksuslikumate loftidega Mootori 7/2 hoone

Volta uue etapi lõppu tähistab kvartali kõige eksklusiivsem ning tõeliselt unikaalse disainiga KOKO arhitektide projekteeritud Mootori 7/2 hoone, mis paistab silma oma soliidse musta tooni, kumera vormi, rohkete kuldsete detailide ja 15 meetri pikkuse lühtriga.

Arhitektuuri meistriklass

Iga Volta kvartali hoone sisemus on disainitud nii, et see järgiks hoone välisarhitektuuri igas detailis. Mootori 7/2 hoone silmapaistvalt tumedale eksterjöörile annab aktsenti läbi seitsme korruse kulgev kuldne keerdtrepp, mis on ühtaegu osa nii hoone sise- kui välisarhitektuurist. Hoone kumerustega kokku kõlav keerdtrepp lisab voolujoonelisust ja ümarat vormi ka hoone sisemusse, moodustades kauni terviku.

Astudes sisse tervitab sind topeltkõrgusega lagede ja kullakarva detailidega luksuslik fuajee, kus saab näha kuldset tooni võrkmetalli, efektse musta marmori ja hoone ümaraid vorme järgiva istumisala sümbioosi, mis mõjub kokku tõelise kunstiteosena.

Kogu Mootori 7/2 hoone infograafika on valmistatud messingust.

Hoone kõige erilisem element on aga 15 meetri pikkune eritellimusel valmistatud 50 LED valgusallikaga lühter Tõnis Vellemalt (SEOS valgustus), mis kaunistab hoonet läbi viie korruse ning on vaadeldav nii maja seest kui väljast. Valgustid said arendusprojekti järgi nimeks “Volta”.

Ebamaine silmapiir

Elegantsus kandub ka Mootori 7/2 hoone kodude sisemusse – läbi kahe korruse kõrguvatel avara planeeringuga loftidel on Suurbritannias eritellimusel valmistatud kaarjad maast laeni aknad ja üle viie meetri kõrgused laed.

Tõeliselt luksuslike penthouse-korterite juurde kuuluvad ka avarad terrassid, millelt avanevad vaated on linna ühed kõige erilisemad ning ilmestavad ideaalselt Volta kvartali lähedust kesklinnale, vanalinnale ja merele. Elutoast avaneval terrassil saab lasta silmadel puhata üle mere ulatuvates kaugustes või imetleda Tallinna vanalinna siluetti päikeseloojangu kuldses kumas.

Sisearhitektuur: Superellips, Kärt Loopalu

Arhitektuur: KOKO Arhitektid

Fotograafid: Kaupo Kalda, Karl Kasepõld, Tõnu Tunnel

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.

Endover on 25-aastase tegutsemiskogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, mis loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondi.