Investor Kadri Koplimäe: Volta kvartali ning selle ümbruse areng tähendab tootluse kasvu

Värskelt valminud Volta kvartalis on saadaval Põhja-Tallinna kõige omanäolisemad mikro-äripinnad, mis tõotavad juba täna populaarse piirkonna lähiaastate kiire arengu tõttu kujuneda üheks linna parimaks investeerimisvõimaluseks.

Investor ja Endoveri finantsdirektor Kadri Koplimäe jagas oma kogemust Volta kvartali mikropindadesse investeerimisega.

Piirkonna sünergia ja potentsiaal

Põhja-Tallinna kiire areng on toob linnaossa lähiaastatel juurde mitmeid tuhandeid uusi elanikke, aga ka erinevaid ärisid ja ettevõtteid. Kalamaja südames asuv Volta kvartal jääb kogu arengu keskmesse: mõnesaja meetri kaugusele jääb Noblessneri linnak, Krulli kvartal, kuhu on planeeritud tehnoloogiasektori meka ning Arsenali keskus ja 10 minuti kaugusele kesklinn. Pikas perspektiivis areneb Põhja-Tallinn mugavaks tervikuks, mis seob omavahel Kalamaja ja Kopli poolsaare tippu kavandatavad Bekkeri ja Hundipea arendused.

2022. aasta lõpus valmisid Volta kvartali kõige erilisema ehitise – eelmise sajandi algusest pärit 172 meetri pikkuses kaarakendega paekivimaja ehk Volta Galerii Loftide – eri suuruses äripinnad, mille hulgas on 25 majutusteenuse funktsiooniga äripinda.

Hea asukoht ja äritegevuse kasv on ka üks peamisi põhjuseid, miks otsustas Koplimäe soetada Voltasse esialgu ühe ning mõne aja möödudes juba ka teise mikroäripinna. “Langetasin ostuotsuse sellepärast, et ma usun piirkonna arengusse. Siia on oodata lähiaastatel tohutut hulka uusi inimesi ja ärisid, mis tähendab potentsiaalselt kõrgemat tootlust investeeringutelt,” rääkis Koplimäe.

Hea tulemus juba esimesel kuul

Koplimäe sõnul tuli Volta majutusäri kiire edu positiivse üllatusena. “Olin esialgu veidi ettevaatlikult meelestatud, sest mul puudus piirkonnaga varasem kogemus, kuid läks nii, et kohe, kui olin kuulutuse Airbnb lehele sisestanud, hakkas broneeringuid tulema.” Koplimäe teenis juba esimese kuuga kõigest 16-ruutmeetrise pinna pealt 1800 eurot tulu.

Täna ulatuvad broneeringud Voltas järgmise aasta veebruari keskpaigani ning enim on Koplimäe sõnul tehtud just 30-päevaseid broneeringuid. “Päris alguses ja suvel oli ka palju lühiajalisi broneeringuid, kuid täna käib Voltas rohkem pikaajalisi külalisi. Mulle tundub, et tegemist on välismaalt pärit IT-valdkonna inimestega, kellele piirkond väga meeldib ning kes on tulnud siia kaugtööd tegema,” lisas Koplimäe.

Volta külastajad on kvartalist vaimustuses ning see kajastub ka Koplimäe Airbnb klientide tagasisides. “Kliendid on mulle kirjutanud ja helistanud, et nad ei teadnudki, et Kalamajas asub niivõrd mõnus ja äge kvartal,” rääkis Koplimäe. “Kindlasti on üheks edu põhjuseks kvartali uudsus, aga ka see, et kogu hoone ja pindade arhitektuur on niivõrd omapärane ja eristuv.”

Volta kvartali ajalooline taust ja hing on märgatav ka pärast rekonstrueerimistöid ja uute hoonete lisandumist. “Mulle väga meeldib, et Endover ei ole ehitanud lihtsalt vana asemele uusi linnapilti sulanduvaid hooneid, vaid et iga maja on eriline ja ägeda disainiga,” rääkis Koplimäe. “Olen kliendina tervikuga väga rahul.”

Mugav ja lihtne hallata

Majutusäriga alustamiseks tuleb oma mikroäripind lihtsalt Airbnb lehele üles panna ning oodata esimesi broneeringuid. Liiga palju aega ja vaeva majutusäri haldamine Koplimäe sõnul ei nõua. “Volta äripindade puhul on suureks plussiks nutilukud, mis võimaldavad kogu äritegevust eemalt hallata. Saan arvutis määrata lukule koodi ning saata selle kliendile või koristajale ilma, et peaksin leppima kokku võtmete üleandmiseks kohtumist, mis võib sageli sõltuda lennuliiklusest ja paljust muust. See on mugavam nii mulle kui klientidele.”

Teine positiivne omadus on see, et kui tavalises elumajas võib majutusäri häirida naabreid, kes ei pruugi olla vaimustuses sellest, et majas liiguvad igal nädalal võõrad inimesed, siis Volta Galerii Loftide mikroäripinnad ongi kasutusotstarbelt majutusfunktsiooniga.

Samuti on eeliseks Volta kvartali rahulik ja vaikne õhkkond. “Kui Noblessneris ja Telliskivis toimuvad sageli festivalid, peod, üritused ja õhtuti on seal palju liikumist, siis Volta, mis asub mõlemast lühikese jalutuskäigu kaugusel, on vaikne,” kinnitas Koplimäe. “Siit on mugav jalutada nautima teiste linnakute melu ilma, et see öösiti külaliste und häiriks, sest Volta näol on tegemist rahuliku perekvartaliga.”

Volta kvartali mikroäripindu saab kasutada nii lühi- kui pikaajaliseks majutusäriks. “Arvestasin äripindade ostul nii, et kui ma ühel või teisel põhjusel mingil hetkel enam lühiajalist majutust hallata ei taha, saan laenumaksed puhvri ja rahuldava tootlusega kaetud ka pikaajalise rendiga,” rääkis Koplimäe.

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.

Tutvu Volta mikroäripindadega siin.

Volta uus etapp tulekul, registreeri huvi varakult!