VOLTA BLOGI I Uuenenud Volta kvartal kutsub külla! 13. mail tulevad Voltasse ka Tallinn Music Week ja Kalamaja päevad

Kalamaja südames asuv Volta kvartal on saanud uue ilme ja hingamise ning on valmis kogukonnale uksed avama.

13. mail kutsubki Volta kõiki külla nautima head muusikat, tänavatoitu ja võimalust astuda esmakordselt sisse pika ja põneva ajalooga kvartali uutesse ja vanadesse hoonetesse. Külla tulevad ka Tallinn Music Week ja meeleolukad Kalamaja päevad.

Tähistame koos hea muusika saatel Volta taassündi!

Põhjamaine melu

13. mail avab esmakordselt uksed taas ellu ärganud endine Volta tööstuskvartal. Avatud uste päeva raames tulevad kvartalisse külla ka Tallinn Music Week ja Kalamaja päevad.

Tallinn Music Week toob kvartalisse kolm isikupärast ning erakordselt andekat artisti. Lavale astub viiuli- ja häälekõlasid ühendav Eesti indie-folk duo Leik. Ansambli looming annab Eesti pärimusmuusikale uue kõla ja vormi, kombineerides laval traditsioonilised rütmid, pehmed vokaalid ja julge energia.

Üles astub ka romantiline Shira, kes on tuntud oma pop-stiilis muusika poolest ning kelle sügavad ja hingelised lood räägivad põhjamaisest loodusest, elust ja armastusest. Shira omapärane tämber ja põhjamaine stiil tõi artistile Eesti Laulu finaalis kõrge koha ja rahvusvahelise tunnustuse.

Kolmas artist – Abekejser – on aga pärit Taanist ning lisab muusikapäevadele hoopis teistmoodi elamusi: 5-liikmelise ansambli looming ühendab elektroonilised helid ja lüürilise laulu, mis mõjub kokku veidi müstiliselt ja võluvalt. Abekejseri stiil koosneb mitmest erinevast muusikažanrist, alates jazzist ja lõpetades hip-hopiga, ning bänd on eriti tuntud oma publikut täielikult kaasahaaravate live’ide poolest.

Väärtustades ajalugu, investeerides tulevikku

Volta kvartali ajalugu ulatub 100 aasta tagusesse aega. Möödunud sajandi vältel on Volta kvartali endiseid tööstushooneid kasutatud väga erinevatel otstarvetel, alustades laevaosadest ja lõpetades maiustustega. Volta kvartali tehasehoonetes toodeti kokku üle 10 miljoni elektrimootori ning sadu tuhandeid Volta vahvlimasinaid, millest on tänaseks kujunenud kvartali sümbol. Kusjuures kvartalis toodetud 10 000 000. elektrimootori kuldset eksemplari saab täna vaatama minna Tööstuse 47B Volta Loftide fuajeesse.

Volta legendaarne vahvlimasin elab tänapäeval edasi Volta kvartali arhitektuurilises käekirjas ja disainis. Nimelt on kvartali A energiaklassiga uusehitiste disain inspireeritud just Volta vahvlimasinast: Volta Residentside hoonete üheks erilisemaks elemendiks on just ümarad nurgad, dekoratiivsed rõdupiirded ja ruudustatud maast laeni aknad, mis peegeldavad vahvlimasina mustrit ja kuju.

Lisaks mahukale tööstusele, toimis ajalooline Volta kvartal ka kogukonnakeskusena. Volta tööstushoonete keskel tegutses  toimekas kultuurimaja, olid rajatud spordiväljakud ja kogukonnaplatsid. Seda pärandit on Kalamaja kogukonnal nüüd võimalus Voltas taas elustada.  Tänaseks on endine tööstuspiirkond taas ellu ärganud ning sellest on kujunenemas jätkusuutlik ja terviklik elu- ja ärikeskus ning ajaloo ja kultuuri kohtumispaik.

Volta kvartalis on hiljuti valminud nii kvartali esimesed uusehitised – Volta Residentsid – , kui ka üle 100 aasta pikkuse ajalooga 172 meetri pikkune taastatud hoone – Volta Galerii Loftid. Uut ja vana seob endise tööstuskvartali pikk minevik, mille hõngu on tunda uue ilme saanud kvartali igas detailis.

Avatud uste päeva raames toimub Voltas giidituur arhitekti ja linnaplaaneerija Juhan Kangilaskiga, kes tutvustab huvilistele nii kvartali minevikku kui ka tulevikku. Vaata oma silmaga, kus valmisid miljonid elektrimootorid, saa teada kus ja kuidas elati Voltas seltsielu ning millised ainulaadsed elemendid jäid kvartali taastamise käigus alles.

Samuti saab giidituuri käigus aimu, mida põnevat toob kvartalile lähitulevik ja milliseks kujuneb Põhja-Tallinn tervikuna.

Uus kogukond ja hingamine

13. mail avame esmakordselt kõigile huvilistele uue hingamise saanud kvartali uksed!

Tule vaata oma silmaga üle 100 aasta vanusesse tööstushoonesse rajatud kuue meetri kõrguste lagede ja uusimate disainitrendide nägu kujundatud näidiskorterit või astu sisse uutesse, ent sellegipoolest ajaloohõngulistesse jätkusuutlikult ehitatud Volta A-energiaklassi kodudesse.

Tutvu piirkonna unikaalseimate äripindadega ning saa aimu, keda või mida võib kvartalis juba õige pea tegutsemas näha. Piilu sisse ka Volta värskelt sisustatud mikrolofidesse, mis on ideaalsed AirBnB-ks või mõnusaks kodukontoriks.

Naudi head muusikat, haara burger linna parimast burksirestoranist Viru Burger, tunneta ajaloolises Volta kvartalis üle 100 aasta taas tärkavat kogukonnatunnet ning miks ka mitte – broneeri endale Voltasse uus kodu või ärinurgake!

Päevakava

12:00-15.00 Volta kodude ja äripindade uksed avatud

12:00 – Giidituur: Volta kvartali ajaluguja tulevik by Juhan Kangilaski

13.30 – Leik (EE)

14.30 – Shira (EE)

15.30 – ABEKEJSER (DK)

Armastatuim tänavatoit by Viru Burger

Tallinna esimene 15 minuti linn

Volta tehase territooriumile kerkib lähiaastatel 29 hoonest koosnev roheline kvartal, mis moodustab Kalamaja südamesse innovaatilise ja keskkonnasõbraliku mikrolinna. Volta kvartali teeb eriliseks selle mugavus ja funktsionaalsus – kogu kvartal on planeeritud 15 minuti linna põhimõttel ehk kõik tööks ja eluks vajalik peab jääma jalutuskäigu kaugusele.

Kvartalisse tuleb nii äri- kui elupindu, vaba aja veetmise võimalusi erinevatele vanusegruppidele, täiesti uus kõrghaljastusega park, ja lasteaed. Juba paari-kolme aasta pärast elab ja töötab Volta kvartalis ligi 3000 inimest.

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.

Endover on 25-aastase tegutsemiskogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, mis loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondi.