VOLTA BLOGI I Sügis Voltas: Residentsid saavutasid täiskõrguse ja esimesed Galerii Loftide korterid valmivad juba kuu lõpus

Käes on selle aasta viimane sügiskuu ning Volta kvartalis on peagi valmimas ajaloolised Volta Galerii Loftid ning äsja täiskõrguse saavutanud kvartali esimesed uusehitised ehk Volta Residentsid.

Volta Residentsid valmivad uuel aastal

Kvartali esimeste uusehitiste ehk Volta Residentside I ja II etapi hoonete täiskõrgus on tänaseks käes ning aasta alguses valmivad ka juba esimesed korterid. Volta Residentside ehitus jõuab lõpule 2023. aasta esimeses pooles.

KOKO arhitektide poolt loodud A-energiaklassi uusehitistes saavad kokku kvartali enam kui 120 aasta pikkune ajalugu ja uusarendusele ning industriaal-arhitektuurile omased elemendid, mille tulemuseks on ühed Põhja-Tallinna ühed kõige omanäolisemad hooned.

Sisekvartali rahulikku privaatsusesse peidetud Volta Residentside hoonetes on valikus 1-4-toalised korterid, sisekorruste ja erinevate tasapindadega loftid, aga ka eksklusiivsed penthouse korterid, millelt avaneb imeilus vaade nii merele kui vanalinnale. Hooned seob tervikuks kvartali sisemusse rajatav kõrghaljastuse ja puhkealadega roheline park.

Tegemist on küll uusehitistega, kuid hoonete disain kõlab kokku kogu kvartali tööstusarhitektuurile omase ilmega ning on inspireeritud Volta legendaarsest vahvlimasinast. Hoonetel on maast laeni ruudustatud aknad ning dekoratiivsete piiretega rõdud, mis meenutavad tervikuna vahvlimasina ruudustikku ning nurgelisi vorme.

Volta Residentside hoonete käiskõrgus on tänaseks saavutatud

Esimesed Volta Galerii Loftide korterid valmivad juba sel aastal

Kohe-kohe on valmis Volta kvartali üks omanäolisemaid hooneid ehk eelmise sajandi algusest pärit 172 meetri pikkune kaarakendega paekivimaja – Volta Galerii Loftid. Ehitus käib täies hoos ning esimesed omanikud saavad võtmed kätte juba novembri lõpus.

Ajaloolisse hoonesse tulevad kuni kuue meetri kõrguste lagedega läbi kolme korruse planeeringutega townhouse– ja lofti-tüüpi korterid ning äripinnad. Kuni 150-ruutmeetrise pindalaga kodude juurde kuulub ka 100-ruutmeetrine isiklik haljastusega muruala ja terrass.

Volta Galerii Loftides saavad kokku kahe erineva elupinna eelised: kortermaja funktsionaalne disain ja mugavus ning eramajale omane privaatsus, rohelisus ja ruumiküllus. Vaikne ümbrus ja vahetu lähedus merele võimendab eramaja rahulikku ja privaatset vibe’i samas, kui kõik eluks vajalik jääb linnale omaselt mõne minuti kaugusele.

Volta Galerii Loftide kodude juurde kuulub 100-ruutmeetrine isiklik haljastusega hooviala

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.