VOLTA BLOGI I 5 vinget aspekti, mida sa Volta Residentside kohta ei teadnud

Talv toob Volta kvartalisse põnevad uued tuuled: 2023. aasta algul valmivad kvartali esimesed uusehitised – Volta Residentsid. KOKO arhitektide poolt loodud uusehitistes saavad kokku kvartali enam kui 120 aasta pikkune ajalugu ja uusarendusele ning industriaal-arhitektuurile omased elemendid, mille tulemuseks on ühed Põhja-Tallinna kõige omanäolisemad hooned.

Kõrged laed ja huvitav planeering

Kõikide Volta kvartali elupindade ühiseks elemendiks on avarus, haruldaselt kõrged laed ja põnevad ruumilised lahendused. Volta Residentside korterite lagede kõrgus on kolm meetrit ning läbi mitme korruse planeeringuga loftide laed on kohati lausa 5,4 meetri kõrgused.

Volta Residentside hoonetes leidub erinevaid 1-4-toalisi valgusküllaseid kodusid, mitmetasandilisi lofte, aga ka luksuslikke penthouse-kortereid.

Hiiglaslikud industriaalsed aknad

Avarust ja valgusküllasust rõhutavad Volta Residentside efektsed industriaalstiilis maast laeni ruudustatud aknad, millest avanevad kaunid vaated linnale ja kvartali keskele rajatavale uuele kõrghaljastusega pargile.

Enamiku elupindade juurde kuulub vaadete nautimiseks ja mõnusaks olemiseks ka suur rõdu või katuseterrass.

Penthouse-korterid ja loftid

Volta Residentside kuuest hoonest neljas asuvad korterid, kahes aga läbi mitme korruse kulgevad loftid. Loftide hooned on eristuvalt omanäolise arhitektuurse lahenduse ja ilmega ning teistest Residentside hoonetest veidi kõrgemad.

Volta Residentside hoonete viimasel korrusel asuvad luksuslikud penthouse-korterid, kust avaneb vaade korraga nii merele kui vanalinnale. Penthouse-korterite juurde kuuluvad ruumikad katuseterrassid, kus saab pere ja sõprade seltsis ühiselt aega veeta või hea ilmaga trenni teha või päevitada.

Säästlikud tulevikukodud

Volta Residentside kodud on loodud vaatega tulevikku: tegemist on A-energiaklassi hoonetega, mis toimivad osaliselt roheenergial. Hoonete katustele paigaldatakse päikesepaneelid ning mitmed innovaatilised lahendused on suunatud kodude energiatõhususe tõstmisele.

Volta Residentside kodude aknaklaasid on kõrge UV-faktoriga ning loftides on integreeritud jahutussüsteem.

Volta Residentside juures asub jalgrataste hoiuruum ning laadimispunkt nii elektriautodele kui elektrijalgratastele. Kvartali sisetänavad on mõeldud eelkõige jalakäijatele ning kogu kvartali parkimine on viidud maaalusesse ilmastikukindlasse parkimismajja.

Meenutavad midagi?

Olgugi, et tegemist on uusehitisega, on Volta Residentside disain inspireeritud kvartali enam kui 120 aasta pikkusest ajaloost. Volta kvartal oli üks tähtsamaid tootmistehaseid, kus valmistati lisaks 10 miljonile elektrimootorile ka vahvlimasinaid, mis on tänaseks kujunenud üheks Volta tehase sümboliks.

Kummardusena kvartali ajaloole tuleb Volta Residentside industriaalses arhitektuurikeeles selgelt esile vahvlimasina ratsionaalne kuju ja vorm: hooned muudavad omanäoliseks ümarad nurgad, suured ruudustatud aknad ning dekoratiivsete piiretega rõdud.

Volta Residentsid valmivad 2023. aastal

Volta Residentside I ja II etapi hoonete täiskõrgus saavutatakse tänavu neljandas kvartalis ning aasta lõpuks valmivad ka juba esimesed korterid. Volta Residentside ehitus jõuab lõpule 2023. aasta esimeses pooles.

Volta kvartali uute kodudega saad tutvuda Volta kodulehel.