Galerii: Ambassadoris peeti sarikapidu

Südalinna oodatuim uusarendus Ambassador saavutas eile oma tipukõrguse. Neli kuud enne valmimist on luksuslikust korterelamust klientidele müüdud juba 70 protsenti.

 

Hoolimata keerulistest aegadest valmib käesoleva aasta kevadel südalinnas Kompassi väljaku serval Tallinna lähiajaloo üks luksuslikem korterelamu. Vaatamata keskmisest kõrgemale hinnale, on enamus korteritest juba omaniku leidnud. Ambassadori ruutmeetri hinnad algavad 3200 eurost, kallimad ruutmeetri hinnad ületavad 5500 €. Võrdluseks, Tallinna korterite keskmine maksumus oli mullu detsembris 2263 €/m2. „Luksuskorterite osas ületab täna nõudlus pakkumist. Tugevat huvi tuntakse eriti just suurepinnaliste korterite vastu. Lisaks sellele teeb head meelt, et oleme suutnud koroona ajal müüa ka arvestatava koguse äripindadest – alles on vaid paar viimast büroopinda,“ selgitas Endoveri tegevjuht Robert Laud.

Pärast pikaajalist planeerimist ning ulatuslikke lammutustöid, on uusarenduse ehitustööd liikunud tempokalt – augustis alanud ehitus on planeeritud lõpetada juba sel kevadel. Kvaliteetse tulemuse saavutamiseks tuli varem Eesti Kunstiakadeemiale kuulunud ühiselamu pea täielikult maha lammutada, küll aga säilitati hoone väärikas ajalooline esifassaad, millele lisandub ehitustööde käigus kaks omanäolise disainiga penthouse korrust.

Katted tulevad maha juba paari kuu jooksul

„Traditsioonilist sarikapidu, kus hoone ehitusmeeskond tuleb kokku, me tänastes tingimustes mõistagi ei pidanud. Pärja võtsime maha väiksemas seltskonnas ja kõigile ehitajatele jaotati pidulikud toidupakid, et nad oluliselt sündmusest siiski osa saaks,“ ütles Laud.

Turu üldise seisu osas on Endoveri tegevjuht optimistlik. „Kinnisvaraturu seis on koroonakriisist jõudsalt taastumas. Endoveri igakuine müügikäive tõusis 2020. aasta viimases kvartalis koroonaaja eelsele tasemele. Tunda on, et inimesed on muutlike aegadega kohanenud ja turul on liikumas palju vaba raha, mida soovitakse kinnisvarasse investeerida,“ selgitas Laud.

Endoveri igakuine müügikäive tõusis 2020. aaasta viimases kvartalis koroonaaja eelsele tasemele.

Robert Laud, Endoveri tegevjuht
Pärga käisid maha võtmas hoone arendaja, ehitaja ning arhitekt

Ambassadori 7-korruselises uusehitises valmib 38 korterit ning esimestel korrustel äripinnad. Korterite suurused algavad 28 m2 ning suurim korter 184 m2. Hoonesse on planeeritud mitmetasandiline autoliftiga garaaž ja avar möbleeritud fuajee. Kortereid ilmestavad kõrged laed ja uksed ning luksuslik siseviimistlus. Rõdudelt ja terrassidelt avanevad vaated nii südalinna kõrghoonetele kui ka vanalinna tornidele.

 

Ehituse peatöövõttu teostab Metropoli Ehitus, hoone arhitektiks on Janar Blehner, APEX Arhitektuuribüroost.

 

Vaata projekti kohta lisaks: www.endover.ee/ambassador