Rocca Tower I kõrghoone sai nurgakivi

Kinnisvaraturu tervenemisesse uskuv Endover pani täna nurgakivi Rocca al Mare selle kümnendi esimesele kõrghoonele. Tänaseks on juba 40% Rocca Tower I korteritest ja äripindadest on leidnud omaniku. Hoone saavutab täiskõrguse veebruaris ning valmib juba 2021 kevadel!

 

„Otsustasime käivitada Rocca Towersi projekti ehituse, sest kinnisivaraturg näitab jõudsaid tervenemise märke ja  meie kindlustunne on järjest paranenud. Endoveri müügikäive tõusis oktoobrikuus koroonaaja eelsele tasemele ning ainuüksi Rocca Towersi müügikäive oli möödunud kuul rekordiline 1,2 miljonit eurot,“ ütles Endoveri juhatuse liige Robert Laud. Kokku on ehituse alguseks müüdud juba 40% Rocca Towersi korteritest.

Kinnisivaraturg näitab jõudsaid tervenemise märke ja meie kindlustunne on järjest paranenud.

Robert Laud, Endoveri juhatuse liige

Rocca Toweri ehitus annab tööd ligi 300 inimesele. Tehnoloogiliselt muudab hoonetekompleksi rajamise huvitavaks asjaolu, et üheaegselt rajatakse monteeritavast raudbetoonist korterelamu ja monoliitsest raudbetoonist parkimismaja. „Planeerime tavapärasest keerukamat ehituslogistikat, kuna nii montaažitööd kui ka betoonivalu tuleb teostada küllalt väikesel maa-alal samal ajal kahe tornkaanaga,“ selgitas Metropoli Ehituse juhatuse liige Raido Pärn.

Hoone montaaž edeneb tempokalt - hoone kerkib korrus nädalas. Täiskõrguse saavutame juba veebruaris.

Raido Pärn, Metropoli Ehituse juhatuse liige

Modernsest tornelamust, ruumikast parkimismajast ja väiksemast korterelamust koosnev Rocca Towersi arendus kerkib uue Haabersti viadukti äärde Ehitajate tee, Paldiski maantee ja Õismäe tee vahele.

Kõrghoone korteritest paistavad meri, Harku järv, Tallinna loomaaed kui ka vanalinna kaunis siluett. Avarad vaated säilivad ka tulevikus, sest Rocca Al Mare keskus ja loomaaed on madala hoonestusega.

Rocca Towersi 15-korruselises ja  48,6 meetri kõrguses hoones asuvad 1-4-toalised korterid suurusega 19-84 m2. Esimestel korrustel asuvad ka bürood ja äripinnad. 5. korruse katuseterrassile rajatakse hoone elanikele turvaline puhkeala ning mänguväljak. Samuti on eluhoonel otseühendus 4-korruselise parkimismajaga.

Arhitekt Rasmus Tamme loodud ja ARS Projekti poolt projekteeritud hoonel on B-energiaklass, 3-kordsed kõrge sooja- ja helipidavusega aknad, soojustagastusega ventilatsioon ja põrandaküte. Peatöövõtja Metropol Ehitus annab hoone tellijale üle 2021. aasta kevadel.

Loe lisaks projekti veebilehelt: www.endover.ee/roccatowers