VOLTA BLOGI | Vähem betooni, vähem parklaid: linnaplaneerija tutvustab Kopli poolsaarele kerkivat “Silicon Valleyt”

Endoveri seni suurim Volta elu- ja ärikvartali arendus kujuneb arhitekti ja linnaplaneerija Juhan Kangilaski sõnul oluliseks osaks Kopli poolsaarele kerkivast nn Silicon Valley’st.

„Vähem uut betooni, vähem parklaid, kuid selle asemel rohkem liikuvust, mikromobiilsust ja sõidujagamist,“ iseloomustas Juhan Kangilaski Tallinna kõige uuenduslikumat kinnisvaraarendust.

Endover muudab Volta endise tööstuspiirkonna moodsaks nn 15 minuti linnaks, kus elu-, töö ja teenuste kohad jäävad inimesele veerandtunnise jalutuskäigu kaugusele. „Luuakse kõrge elukvaliteet, kus kõik eluks vajalik on käe-jala juures nö 24/7. Arhitektuuriline lahendus räägib samal ajal palju nii ajaloo kui ka tuleviku kohta, pakkudes vaheldusrikast tegevust kõikidele vanusegruppidele lastest kuni vanuriteni,“ rääkis Juhan Kangilaski.

Valglinnastunud piirkondadesse ühistransport ei ulatu ja auto ei taga inimestele soovitud mugavust

Juhan Kangilaski, ettevõtja, arhitekt ja linnaplaneerija

Uudse linnatüübi arendamise sunnib peale asjaolu, et põllumaadele rajatud elamurajoonid jäävad liikuvusele jalgu, ummistades olemasolevad teed ja tänavad sõidukitega. „Valglinnastunud piirkondadesse ühistransport ei ulatu ja auto ei taga inimestele soovitud mugavust,“ tõdes Juhan Kangilaski.

Põhja-Tallinn arenes kunagi välja ennekõike tänu tööstusele ja uuenduslikule tehnoloogiale ning praegu avaneb võimalus ajaloolist edulugu korrata.

„Kopli poolsaarele tuldi kunagi oma aja tugeva innovatsiooniga ning Põhja-Tallinnast kujuneb taas uus arengukeskus, mida saab võrrelda Silicon Valley’ga,“ lisas Juhan Kangilaski.

Volta kvartali hiljutisel lansseerimisel esinesid ettekannetega Endoveri juhatuse liige Robert Laud, Tallinna abilinnapea Andrei Novikov, KOKO arhitektuuribüroo arhitekt Andrus Kõresaar ja arhitekt ja linnaplaneerija Juhan Kangilaski.

Üle 11 hektari suurune ajalooline Volta tööstuspiirkond Kalamaja mereäärses osas saab uue elu, sest kinnisvaraarendaja Endover rajab sinna vana ja uut arhitektuuri siduva kaasaegse elu- ja ärikvartali.

 

 Rohkem informatsiooni Volta kvartali uute arenduste kohta:

www.endover.ee/volta/