Üheksa ideed, kuidas oma uues kodus tühjad valged seinad elama panna - Endover

Üheksa ideed, kuidas oma uues kodus tühjad valged seinad elama panna

16. oktoober 2017

Uude korterisse kolides võib suurt rõõmu varjutama hakata tunne, et kodu on pisut kõle – suured tühjad seinad vaatavad vastu. Sõprade soovitus osta mõne tippkunstniku teos ei pruugi aga eelarvesse mahtuda, kui kodu sisustamine veel pooleli on. Stiilseid ja isikupäraseid võimalusi oma kodu seinad elama panna, on aga lisaks kunsti eksponeerimisele veel.

 

1. Riputa seinale suur vaip või põnev kangas

Esiteks mõjub see ruumi akustikale väga hästi, teiseks on tekstiilide maailm täis mustreid ja värve, et õige meeleolu anda.

2. Pane üles kogu seina täitev riiul

 

Isegi kui raamatuid pole koju kogunenud väga palju, on suur riiul väga tark ost. Ära peida oma ilusaid vaase ja nõusid kapiuste taha – ka neid võib raamaturiiulis uhkusega eksponeerida läbisegi raamatutega. Esialgu vabaks jäävatele riiulitele võid panna ka väiksemaid kunstiteoseid või raamituna fotod oma perest ja reisidest – või ka reisidelt kaasa ostetud suveniire.

3. Jaga suur foto mitmeks osaks

 

Suureformaadiline maalikunst on kallis ja seda on tihti ka kaasaegne fotokunst. Aga võid kunstiteose luua ka ise! Juhul, kui tegemist ei ole kalli fotoga, vaid proovid oma kodu seinu omaloominguga täita, on hea mõte jagada üks foto näiteks kolmeks ja raamida need lõigud eraldi. Tulemus on pindalalt suurem ja mõjub väga efektselt.

4. Toeta riiul seina najale

 

Populaarne võte vannitubades, mis sobib tegelikult ka elutoas kasutamiseks. Seinale toetuv redel/riiul mõjub skulptuursena ja selle külge ei pea isegi midagi riputama. Aga kindlasti on see mugav koht, kuhu visata vannitoas rätikud ja elutoas pleedid. Aurora Pargis (endover.ee/aurorapark) asuvas näidiskorteri vannitoas on praktilist kasutust leidnud seinale toetuv riiul, mis on ka silmale kaunis vaadata.

5. Vali üks ja väga pilkupüüdev maal

 

Eesti maalikunstnike tööd on suurepärased ja vahel on siiski tark muud suured ostud edasi lükata ja investeerida vähemalt ühte maali. Ideid kunstiga sisustamiseks leiab meie blogist artiklist Kunst ruumis (https://endover.ee/endover/kunst-ruumis/).

47B Loftide (endover.ee/47bloftid) jaoks leidis sisearhitekt Helen Kolks väga efektseid Eesti kunstike suureformaadilisi töid väga ratsionaalsete hindadega.

6. Kata üks sein pilkupüüdva tapeediga

 

Kauneid tapeete on palju, ent nii mõnegi kollektsiooni autoriteks on arhitektid või kunstnikud. Lõokese Ringmajas (endover.ee/ringmaja) asuva näidiskorteri lastetoa sein paneb fantaasia elama nii väikestel kui ka suurtel ning mõjub väga efektselt. Aurora Pargi (endover.ee/aurorapark) näidiskorteri sein on aga šikk, diskreetne ning jätab sealjuures mõnusalt sumeda mulje.

7. Kata üks sein vanade rustikaalsete laudadega

 

Kontrast modernse mööbli ja säravvalgete seintega on väga võluv. Osta mõnest ehituspoest naturaalseid laudu, et üldmulje oleks ikkagi uus ja värske edasi.

8. Vali skulptuurne seina- või põrandalamp

 

Kõrge ja suur põrandalamp täidab seina paremini kui rippvalgustid või isegi seinalambid. Veelgi efektsem on aga suur seinavalgusti, näiteks Paolo Rizzatto Flosile loodud valgusti 265, mida sisearhitekt Helen Kolks kasutas 47B Loftide ühes korteris.

9. Riputa seintele kaunid taldrikud või eksponeeri nii esemeid, mida kogud

 

Portselantaldrikud on kunstiteosed, mida leiad isegi igast vanakraamipoest. Eksponeerigi neid seintel kunstiteostena!