Villa Soans - Endover
Tagasi

Villa Soans

Ehe funk linna südames

Raua 25 on eesti ajaloolise funkarhitektuuri üks ehedamaid näiteid, mille on projekteerinud tipparhitekt Anton Soans. See muinsuskaitsealune hoone on taastatud algupärasel kujul ning väärtustatud kaasaegsete mugavuste ja kvaliteetse siseviimistlusega.

villasoans.endover.ee

Aadress
Raua 25, Kadriorg, Tallinn
Valminud
2015
Üldpind
800 m²
Kortereid
9

Moodsa arhitektuurikeelega Raua 25 geomeetriline vormimäng on funktsionalistlik, kerget art decolikku mõju lisab hoonele välisukse kohal olev kaardus nurgarõdu. Modernistlik idee katuste ärakasutamisest (koos populaarsust kogunud päikesevannide võtmisega) on realiseerunud Le Corubusier’liku katuseterrassi näol. Akende vaheline tumedaks värvitud sein tekitab elegantse lintakna-motiivi, mis annab hoonele elegantse ja väärika ilme. Seeläbi esindab Villa Soans ehedat ajastutruud Eesti funktsionalismi.

Villa Soans asub ühe Tallinna hinnatuima elamupiirkonna Kadrioru südalinnapoolseimas servas. Mõne minuti kaugusel on nii südalinna melu kui ka rahulik Kadrioru park ja meri.

Siseviimistluspaketid on loonud Superellipsi sisearhitektid Galina Burnakova, Kärt Loopalu ja Krista Thomson. Kõikide siseviimistluspakettide kujunduse eelduseks on sobivus Anton Soansi projekteeritud funktsionalistliku hoone arhitektuuriga. Pakettidesse on integreeritud hoone ajaloolised miljööväärtuslikud detailid – sisseehitatud kapid, ajastutruud uksed, liistud, aknalauad ja teised säilinud originaalelemendid on restaureeritud või asendatud originaalile vastavalt.