Mere pst 8 - Endover
Tagasi

Mere pst 8

Ülikõrgete lagedega äripinnad vanalinna piiril

Mere puiestee 8 asub kõrgelt hinnatud Tallinna peatänaval, otse vanalinna ja südalinna piiril. Vahetus läheduses asuvad mereäärne promenaad, Rotermanni äri- ja elukvartal, Vanasadama jahisadam ja Tallinna sadama reisiterminalid.

endover.ee/merearipinnad/

Aadress
Mere pst 8
Valminud
2016
Üldpind
2700 m²
Kortereid
76

1888. aastal ehitatud Mere pst 8 on väärika ajalooga arhitektuuripärl Tallinna südalinna ja vanalinna piiril, sadama ja mere vahetus läheduses. Maja akendest avanevad lummavad vaated Tallinna vanalinnale, Rotermanni kvartalile ja merele. Hoone asukoht on ideaalne moodsa ettevõtja peatuspaigaks, pakkudes stardiplatsi nii nädalavahetuse meelelahutuseks kui ka vahepeatusteks.

Mere pst 8 restaureerimisel on taastatud originaalsed arhitektuurielemendid ning säilitatud maja avarad ruumid, mille lagede kõrgus ulatub ligi 4 meetrini. Restaureerimisel on erilise tähelepanu alla võetud hoone kaitsealune fassaadiosa, esimese korruse tänavapoolsete akende ajaloolised puitluugid, hoonet iseloomustavad astmikfrontoonid ning autentse siseviimistluse ja originaaldetailidega trepikoda ja fuajee.

Mere puiestee 8 ehk tollane Revaler Spiritfabriku paekivist administratiivhoone valmis 1888. aastal arhitekt O. R. Knüpfferi projekti järgi. Majas on algupäraselt avarad kõrgete lagedega ruumid. Hoone fassaadile annavad uhke üldilme suured kaaraknad ning kaunid neoromaani ja -renessanssi detailid, mis 1997. aastal nimetati kultuurimälestiseks.