Galerii: Rocca Tower I saavutas tipukõrguse

Kinnisvaraarendaja Endover tegevjuhi Robert Laua sõnul oli Tallinna uusarenduste turu käive jaanuaris üks ajaloo suurimaid – kokku müüdi üle 500 korteri. Tulikuuma turu tõestuseks on ka see, et Endoveri uuest kõrghoonest Rocca Towers, kus täna võeti maha sarikapärg, on müüdud juba 70 protsenti.

„Hoolimata väljakutsuvatest aegadest on kõrghooned turul väga nõutud kaup. Veelgi enam, pealinna uusarenduste ladu hakkab tühjaks saama, tekkimas on uusarenduste defitsiit. Pakkumine kipub nõudlustest maha jääma, mis tähendab, et korterite hinnad jätkavad kasvamist,“

Robert Laud, Endoveri tegevjuht

Edu kursil on ka Rocca al Mare selle kümnendi esimene kõrghoone Rocca Towers I, millest on klientidele müüdud juba 70 protsenti. „Usume, et hoone valmimise ajaks tänavu mais on kõik korterid müüdud. Tegemist on Haabersti parima ja nõutuma asukohaga, pakkudes vaateid merele, järvele ja loomaaiale ning samal ajal kiiret ühendust südalinnaga,“ põhjendas Laud.

Samas kvartalis paiknev privaatne korterelamu Rocca Villa valmis juba tänavu jaanuari alguses ja korterid on uutele omanikele üle antud. Rocca Tower I korterite ruutmeetri hinnad algavad 2300 eurost, kallimate korterite ruutmeetri hind on 3300 eurot. „Käesoleva aasta alguse seisuga võin kinnitada, et kinnisvara hinnad on kasvutrendis ning ostjate huvi uue kinnisvara vastu on väga kõrge. Ka Endover tegi jaanuarikuus oma läbi aegade ühe tugevaima kuu müügikäibe,“ kinnitas Laud. Lisaks koduostjatele on Rocca Towers nõutud ka äride seas. Enim huvi sealsete äripindade vastu on tundnud meditsiini- ja iluteenindus, samuti IT sektor. Rocca Towersisse tuleb ka perearstikeskus ja väike päevaspaa.

„Mõned äripinnad nii büroodeks kui ka kaubanduseks ja teeninduseks on veel saadaval,“

Robert Laud, Endoveri tegevjuht

Kinnisvaraturg on käitunud teisiti kui muud majandussektorid ja kui eelmisel aastal prognoositi. „Muutused majanduses ei ole kinnisvaraturgu sarnaselt mõjutanud. Kinnisvaraturg teeb rekordeid hoolimata väljakutsuvatest aegadest,“ märkis Laud.

Aktiivsed nii koduostjad kui ka investorid. „Oluliseks teguriks on investeerimine kinnisvarasse inflatsiooni riski hajutamiseks,“ märkis ta. „Lisaks on laenuintressid püsinud madalad. Laenukoormus on mõistlik ja pankade valmidus laene väljastada on hea.“

 

Rocca Towers

Käesoleva aasta maikuus valmiva uue Haabersti viadukti ääres paikneva Rocca Tower I montaaž võttis kokku 15 nädalat: üks korrus nädala kohta. Hoone tipukõrgus on 48,6 meetrit ja ehituslikult keerulisse objekti panustas kokku ca 300 ehitajat. Hoones asuvad 1-4-toalised korterid suurusega 19-84 ruutmeetrit. Korteritest avanevad imelised vaated Kopli lahele, Harku järvele ja Tallinna loomaaiale. Avarad vaated säilivad ka tulevikus, sest Rocca al Mare keskus ja loomaaed jäävad madala hoonestusega.

Hoone esimestel korrustel asuvad äripinnad. Hoone 5. korruse katuseterrassile rajatakse hoone elanikele turvaline puhkeala ning laste mänguväljak. Samuti pääseb elumajast otse kõrval asuvasse 4-korruselisesse parkimismajja. Arhitekt Rasmus Tamme loodud ja ARS Projektis projekteeritud hoonel on B-energiaklass, 3-kordsed kõrge sooja- ja helipidavusega aknad, soojustagastusega ventilatsioon ja põrandaküte. Objekti peatöövõtja on Metropol Ehitus. Lisaks Rocca Towersile valmib Endoveril sel kevadel ka südalinna oodatuim uusarendus, luksuslik korterelamu Ambassador. Lõppenud aasta teises pooles said valmis kõrghoone TORN Kristiines ja Klaussoni Kommivabriku arendus Kalamajas.

 

Loe arenduse kohta lisaks või broneeri korter otse veebis:

www.endover.ee/roccatowers

 

Fotod: Martin Dremljuga, Kaupo Kalda