Galerii: Endover alustab Volta kvartali III arendusetapiga

Vaatamata jahtumisele kinnisvaraturul on Põhja-Tallinna mereäärne piirkond täna jätkuvalt kuumim arenduspiirkond pealinnas. Lähtuvalt koduostjate ja investorite aktiivsest huvist sealsete arenduste vastu otsustas Endover veel enne aasta lõppu tuua turule ajaloolise Volta kvartali kolmanda etapi.

Endover ehitab kolmanda etapi käigus Tööstuse ja Kopli tänavate vahel asuvasse Volta kvartalisse kolm uut energiasäästlikku kortermaja. Samuti rekonstrueeritakse unikaalseks eluhooneks kvartali üks väärikaim – ajaloolise Volta tööstuskompleksi 1899. aastast pärinev peahoone Tööstuse tänava ääres, kvartali mere ja Noblessneri sadama poolseimas servas. Tööstuskompleksi taastamisel säilitatakse võimalikult palju miljööväärtust ning lisatakse tänapäevased lahendused ja mugavused. Kvartalisse kerkivate uusehitiste energiaklass on A, hoonete katustel päikesepaneelid ning tagatud on elektrisõidukite laadimisvõimalused. Miljööväärtuslikul peahoonel ehk uuel Volta Villal säilitatakse ajaloolised kaaraknad, paksud paekiviseinad ning autentsed nišid ja roosaknad.

Volta kvartali kolmanda etapi käigus valmib kokku 83 2-5-toalist korterit suurusega 44-127m2. Kolmanda etapi müük algab 30. novembril ning esimesed uued kodud valmivad juba 2024. aasta lõpus. Kvartali teine etapp, mis koosnes seitsmest hoonest, valmis käesoleval aastal ning selle müügiedu on ka üheks tõukeks järgmise etapi turule toomisel.

“Mitmed arendajad on tänases majanduskeskkonnas uute projektide alustamist edasi lükanud ning pigem ettevaatlikud. Põhja-Tallinna mereäärne piirkond – Kalamajast Kopli poolsaare tipuni on aga jahtumisest hoolimata endiselt see üks piirkond, kus kinnisvara vastu tunnevad jätkuvalt kõrget huvi nii koduostjad kui ka investorid,” lausus Endoveri tegevjuht Robert Laud. „Hiljutine uudis, et tehnoloogiaettevõte Wise on otsustanud kolida oma mitmetuhande töötajaga peakontori just sellesse sektorisse, kasvatab huvi piirkonna kinnisvara vastu ja sealsete korterite väärtust kahtlusteta veelgi.”

Arvestades lähima 10 aasta jooksul Põhja-Tallinnasse lisanduvaid arendusmahtusid, tehnoloogiasektori huvi nii piirkonnas elamise kui ka töötamise vastu ning logistiliselt head ja populaarset asukohta, on Põhja-Tallinnal potentsiaal kujuneda Läänemereäärseks Silicon Valleyks.

Laud lisas, et juba praegu on näha, kuidas kvartalisse investeeritakse tulevikuperspektiivi silmas pidades. „Sellele mõtlevad nii väikeinvestorid, soetades kortereid ühe-kahe kaupa, aga ka suurinvestorid, tehes hulgioste. Vajadus kvaliteetsete äri- ja elamupindade järele üha kasvab, sest piirkonda on lisandumas lähiaastatel ligi 10 000 elanikku ja töötajat,“ põhjendas Laud, miks on neil ettevõttena piisavalt kindlustunnet Volta kvartali kolmanda etapiga edasi liikuda. Kvartalis on end juba täna aegsasti sisse seadnud ka mitmed ärid: vinoteek, kohvik, burgeriresto, disainipoed, ilusalong ja ka kiirelt populaarseks muutunud lemmikloomade grooming.

Täna on varasemast rohkem ka neid ostjaid, kes soetavad kinnisvara omafinantseeringuga, mitte panga toel. „Seda näeme eriti Volta kvartali arenduse puhul. Investorid paigutavad raha kindlasse varaklassi ja kindlasse piirkonda. Uuest aastast rakenduva maksutõusu valguses on täna paigutatud raha puhul juba järgmise aasta algusest selle investeeringu väärtus tõusnud käibemaksu muudatuse võrra,” ütles Laud.

Volta kvartal on Tallinna kinnisvaraturu ja ühtlasi Endoveri üks olulisemaid ja edukamaid kinnisvaraarendusi. Üle 100-aastase ajalooga tööstuskvartal saab uue elu kaasaegse 5-minuti linna põhimõttel arendatud elu- ja ärikvartalina. 11 hektari suurusele endise Volta tehase territooriumile kerkib tervikliku mikroinfrastruktuuriga kvartal kokku 29 hoonega, millest üheksa on juba valmis ning nelja järgneva hoone arendus on värskelt alanud. Kogu kvartali arendusmaht on 142 000 m2, arendusse on planeeritud üle 750 korteri ja enam kui 50 000 m2 äripindu.

Volta kvartalisse on kavandatud lasteaed, toidutänav ja vaba aja veetmise võimalused erinevatele vanuserühmadele nii siseruumides kui ka 15 000 ruutmeetri suurusel kõrghaljastusega pargialal. Seoses kvartali arendusega on Endover rajanud Põhja-Tallinnasse ulatusliku uue infrastruktuuri, seal hulgas kaks uut tänavat, Uus-Volta tänav ja Mootori tänav. Volta kvartalit arendatakse jätkusuutliku arenduse põhimõttel taastades võimalikult palju vana ja lisades uus, mis on energiasäästlik. Kvartali arhitektuuri loovad KOKO, Apex ja ARS arhitektid ning kvartali finantseerimisse panustavad ka Eesti suurimad pangad: LHV Pank, Coop Pank ja Bigbank.

Endover on üle 25 aastase kogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, kes loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondasid. Ettevõtte portfellist leiab 70 hoonet ja 2840 korterit kogupinnaga 368 000 m².