6 ideed, kuidas korraldada kodule aksessuaaridega hetkega totaalne kevadine muutumine - Endover

6 ideed, kuidas korraldada kodule aksessuaaridega hetkega totaalne kevadine muutumine

15. aprill 2018

Õhk võib ju olla veel karge, kuid järjest pikemad päikeselised päevad ei valeta – on aeg talvegarderoob suvise vastu vahetada. Seda tehes ära unusta ka oma kodu kevade saabumiseks valmis panna! Ehkki sisustustrendid tulevad ja lähevad, toob kevad alati heledemad ja pilkupüüdvamad toonid. Ka mõned eelmisel aastal tekkinud trendid ei kao ära – saavad hoopis kevadest uut energiat juurde ning kasvavad peadpööritavalt suureks. Siin on kuus lihtsat nippi kuidas selle kevade kõige suuremad trendid lihtsa vaevaga tuppa tuua.

 

1. Priiska lillemustritega

Värsked lilled vaasis on muidugi lihtsaim võimalus oma kodus kevadine õitemeri luua, ent sel kevadel ei piirdu lilled vaid vaasis olemisega. Lillemustrilised on nii kardinad, vaibad, diivanid kui tapeedid. Sama mustri kasutamine nii seintel kui akendel ja mööblil toob meelde Inglise maamajad – ent tänavune look on palju värskem ja modernsem. Põhjamaiselt rahulikku interjööri armastav inimene ei peaks oma kodu siiski kohe suuremõõduliste lillemustriliste tekstiilidega täitma. Piisab, kui valida üks sein või üks aksessuaar, näiteks vaip, voodikate või padjad – minimalistile on selline lilledoos täiesti piisav.

VEGA

2. Nakatu kullapalavikku

Juba paar viimast hooaega end interjööris järjest enesekindlamalt sisse seadnud metalsed toonid ei ole kuhugi kadumas. Sel kevadel teevad võidukäiku just soojad toonid nagu kuld, messing ja vask, mis on pehmemad kui hõbe ja toovad ruumi suvise dekadentliku puhkusemeeleolu ja elegantsi. Otsi võimalusi lisada väikseid kuldseid detaile – näiteks vaheta ära kapinupud või uksekäepide, vaheta lauavalgusti kuldse jalaga lambi vastu või asenda valged pildiraamid peente kuldsetega, lisa seina kuldse raamiga peegel või investeeri uude pilkupüüdvasse laevalgustisse. Hea on teada, et pehmed roosad ja smaragdroheline aitavad soojadel metalsetel toonidel eriti hästi esile tõusta. Ilmselt seetõttu ongi hetkel eriti trendikas roheliste ja kuldsete või vasetoonide kombineerimine: mõtle näiteks laialehelistele palmidele ja metalsetes pottides või kuldsele uksenupule šiki tumerohelise kummuti ees.

Volta Loftid
Volta Loftid

3. Pane maha naturaalsetes toonides vaip

Vaibad on hetkel sisustusmaailma üks kuumemaid trende. Kui kodus on põrandaküte, mis talvel suurte vaipade kasutamist ei soosi, on kevade saabudes vaip eriti hea võimalus ruumile vaid ühe elemendi lisamisega totaalselt uus ilme anda. Vaibamoest pole kuhugi kadunud Maroko mustrid, ent nende kõrval on tugevalt esindatud naturaalsed toonid, ennekõike beežid ja pruunid. See on kindlasti suurepärane uudis neile, kes mitu aastat võidukäiku teinud halliga veel leppida ei suutnud ja oma soojades toonides liivabeežid ja kakaopruunid vaibad välja vahetamata jätsid. Vali heledamates toonides vaip, kui tahad toa kevadiselt helgeks ja avaraks muuta. Kui põrand või mööbel on tumedad, mõjub hele vaip veel eriti trendikalt, sest vaatamata kirgastele moevärvidele on monokroomsus jätkuvalt väga popp.

Rocca Towers

4. Lisa luksusele vihjavad detaile magamistuppa

Kevadega koos kasvab läheneva suvepuhkuse ootus ning vihjed luksushotelli stiilis elule on hetkel suurim trend magamistubades. Hommikusöök voodis. Mõnusad pehmed päevatekid. Hubane valgus ja pikad tunnid raamatuga. Asenda öökapp lauakesega, mida saab kohvi ja saiakeste serveerimiseks kasutada või osta lihtsalt kandik ja serveeri 5* hommikueine kallimale sellelt. Pane voodisse rohkem patju kui ainult kaks ja investeeri väga kvaliteetsesse voodipesusse ning interjööri värske värviaktsendi lisavasse päevatekki.

Vega

5. Osta abstraktset kunsti

Kunsti investeerimine on alati hea mõte, kuid sel kevadel domineerivad interjöörides erksad värvid ja abstraktsed teosed. Abstraktne kunst seinal loob hetkega väga kaasaegse ja värske interjööri tunde, isegi kui ruum on sisustatud ajatu mööbli ja valgustitega. Soodsate teoste otsingul hoia silm peal Noore kunsti oksjonil ja kunstitudengite lõputööde näitustel, kindla peale head investeeringut otsides palu julgelt abi galeristidelt.

Volta Loftid

6. Muuda oma diivan värvikaks isiksuseks

Diivaneid ja tugitoole päris aksessuaarideks nimetada ei saa, kuid nende märgatavust või ruumis tahaplaanile jäämist saab aksessuaaridega – nagu näiteks dekoratiivsed padjakatted või üle diivani heidetavad kangad – mõjutada küll. Kuivõrd diivan on tavaliselt elutoas kõige suurem mööbliese, eelistavad paljud kodu sisustades rahuliku ja neutraalset värvi sohvat. Sel aastal on aga tugev trend just väga julgetes värvides pehme mööbel. Moes on kõik pastelsetest jäätisetoonidest eredate põhivärvideni.

47B Loftid