5 trendi, mis aastal 2019 meie kodusid kujundavad - Endover

5 trendi, mis aastal 2019 meie kodusid kujundavad

08. veebruar 2019

Värsked lähenemisnurgad juba ammu kasutusel olnud materjalidele ja disainile on 2019. aasta sisustusmaailmas olulisteks märksõnadeks. Samuti eemaldumine kõige kõrgtehnoloogilise kodus eksponeerimisest ning loodusest pärit elementide ja materjalide väärtustamine – kuni selleni välja, et iga loomuliku valguse kiir püütakse koju läbi suurte aknapindade sisse lasta.

1. Viiskümmend roosa varjundit

2019. aasta üks trendivärvidest on elav, virsikukarva, mahlakas flamingoroosa. Ent tegelikult on moes kõik roosa erinevad varjundid. Roosa oma nüansirikkuses on olnud seni alahinnatud toon, stereotüüpsetesse raamidesse surutud. Tegelikult on roosa värv, mis võib korraga olla intensiivne ja õrn nagu taevas enne tuult, kanda endas nii päikesepaistet ja mängulusti kui romantikat. Proovi roosat kasutada esmalt detailidel – kui tunne on õige, too värvi juba suurematele pindadele.

Torn / standard siseviimistluspakett

2. Vastandid

Kui vastandid kohtuvad, siis esialgu nad põrkuvad, aga seejärel hakkavad üksteist täiendama. Must ja valge on üks vanemaid vastandite paare, mis kunagi ammu võis tunduda isegi kummaline, nüüd aga jätkuvalt ihaldusväärne. Valged seinad on ideaalsed kunsti eksponeerimiseks, mis näiliselt range vastandumise väga pehmeks muudab. Ka kontrastse värvilahendusega mööbel leiab tee paljudesse kodudesse – vastandite põimimine on muutunud tõeliselt ajatuks trendiks.

Musta ja valge vastand
R. Tobiase 3

3. Terrazzo tagasitulek

Terrazzo on populaarsust kogunud juba mitu aastat, ent tegelikult on tegemist juba Rooma ajastu Veneetsias tuntud materjaliga. Seal oli see kasutusel vaid põrandatel – marmorist mööbli ja skulptuuride valmistamisel tekkis palju jääke ja neid hakati põrandatesse valama. Nüüd on see on taas kuum trend, ent tänapäevane terrazzo tuleb nii keraamilise plaadi, tapeetide, kui ka valgustite ja lauanõude kujul. Ennekõike on terrazzo tagasi mustrina ja seekord pole värvivalikus absloluutselt mitte mingeid piiranguid.

Klaussoni Kommivabrik / premium siseviimistluspakett

4. Elemendid loodusest

Tehnoloogia esiletõstmine interjööris on out. Suund on selgelt naturaalsete materjalide ning loodusest pärit elementide toomisele tuppa: olgu selleks siis puitmööbel ja ehedad puitpõrandad, suured taimed või loodust selle eri variatsioonides kujutavad kunstiteosed seintel.

Klaussoni Kommivabrik, standard elutuba

5. Vintage valgustid

50ndate ja 60ndate aastate klassikute uuesti tootmisesse võtmine on olnud trendiks juba mõnda aega. Vintage mööbli buum on vaibumas, ent valgustid tulevad seda tugevamalt tagasi. Vintage valgustite uusversioonid on tihti energiasäästlikud ja nende viimistluses kasutatud trendivärve ja materjale. Ent sel aastal on kõige hinnatumad ikkagi autentse välimusega valgustid – millest paljud ongi muutumatuna tootmises püsinud kõik need aastakümned.

 

Flosi lauavalgusti Taccia / Disain Achille & Pier Giacomo Castiglioni, 1962
Volta Loftid / Foto: Tõnu Tunnel