Viimsi Riviera: mis rütmis kulgeb elu Eesti ühes kauneimas äärelinnas?

Haabneeme rannapromenaadi servale kerkivad peagi kaunid RIVIERA Viimsi kodud, mis pakuvad lummavaid vaateid merele ja loodusele, hulganisti rahu ja vaikust ning võimalust nautida elu kesklinna mürast ja kaootilisest sagimisest eemal. Teeme lähemalt tutvust Viimsi eluolu, mõttelaadi ja parimate paladega.

Omaette linn

Pikaajalised Viimsi elanikud teavad rääkida, et piirkond on viimase 15 aastaga pea tundmatuseni muutunud. Väikesest elamurajoonist – Tallinna äärekülakesest – on kujunenud äärelinn oma meelelahutus- ja kaubanduskeskuste, sportimisvõimaluste ja äridega. Ka elanike arv on tänaseks kolmekordistunud, kuid sellegipoolest iseloomustab Viimsi elukeskkonda just rahu ja turvalisus. Tegemist on kõrgelt hinnatud ja privaatse elupiirkonnaga, mille elanikkond on justkui üksmeelel, et Viimsis käib elu teise tempo järgi ning väärtustatakse vaikust, puhtust ja nautlemist.

Viimsis on tõepoolest olemas kõik: aktiivne kultuurielu, meelelahutus, kino, spaa- ja veekeskus, koolid ja lasteaiad. Hiljuti sai valmis Viimsi kultuuri- ja hariduskeskus Artium, kus toimuvad põnevad kontserdid, kunstinäitused, tantsu-etendused ja lavastused. Septembris esineb Artiumis aasta meesartistiks valitud NÖEP ning sügise poole on saali oodata ka rahvusvahelisi külalisi.

Viimastel aastatel on Viimsisse loodud palju uusi äripindu, et erinevad väikeettevõtted ja ärid saaksid Viimsi elanikele pakkuda teenuseid kodule võimalikult lähedal. Valla arengu ja kohalike ootustega kaasas käimiseks suureneb kohalik äritegevus tulevikus veelgi.

Kiirustama ei pea

Viimsi asub küll Tallinnast napilt väljas, kuid tänu valla ja linna tihedale koostööle, on ühendus Viimsi ja Tallinna kesklinna vahel kiire ja mugav. Elanikud on harjunud, et hommikul kesklinna autoga tööle sõitmiseks kulub maksimaalselt 15 minutit. Hea alternatiiv on ühistransport: Viimsi ja kesklinna vahel on paigas kiire bussiühendus, mis ei nõua ümber istumisi ega pikka ootamist. Samuti leidub ka neid, kes väntavad hea meelega 12 kilomeetrit rattaga, et liigeldes saaks tehtud ka päevane treening.

Viimsis pääseb aga igale poole jala või rattaga ning enamik teenuseid jääb 5-10 minuti kaugusele. Keskkond mõjutab tohutult inimeste tervisekäitumist ning kuna Viimsis on elu rahulik ja vaikne, siis eelistataksegi sageli teha oma käigud jalgsi või kahel rattal, suurendades nii igapäevase füüsilise aktiivsuse ja sammude hulka.

Maailmatasemel maitsed ja elamused

Viimsis asub üks Eesti tuntuimaid ja ka maailmakuulsamaid restorane – NOA, mis pälvis hiljuti Michelini tähe tunnustuse. Teine kõrgelt hinnatud restoran – OKO – asub tulevaste Riviera kodude kõrval ning pakub einestajatele maitseelamuste kõrvale kauneid merevaateid. Viimsi keskusest leiab ka mitmed populaarsed söögikohad, kus saab einestada kohapeal või tellida midagi meelepärast endale koju.

Viimsi suurim rikkus on kindlasti aga loodus: kaunid metsatukad, neis peituvad loodus- ja spordirajad ning pikk looklev mereäär, mis on puutumata linnamürast ja rahvamassidest, ei lase elanikel unustada, et elu on nautimiseks. Igal väiksemalgi jalutuskäigul leiab inimene end ümbritsetuna looduse ja äärelinna vaiksest ent värskendavast võlust, mis mõjub puhkusena nii kehale kui vaimule.

Kanna enda eest hoolt

Mereäär ja terviserajad on ideaalsed sportimiseks: kord läbi metsa, kord mereäärde põiklevad rajad on ideaalsed sörkjooksuks, kepikõnniks, rattasõiduks, aga ka lihtsalt jalutamiseks. Suvekuudel saab treenida otse rannas, kus asuvad rannavolle ja rannatennise platsid ja mõnusa liivapõhjaga meri, kus ujuda, sõita SUP-lauaga või hoopis purjetada.

Talviti leiab radade äärest ka suusarajad ning Vimka mäe otsast mäespordikeskuse, kus asub ronimisentusiastidele eraldi seikluspark. Viimsi keskuses tegutsevad ka tuntud jõusaalid MyFitness, Golden Club ja paljud teised. Siin on olemas kõik vajalik, et enda keha ja hinge eest hoolt kanda.

RIVIERA Viimsi

Juba peagi rajab Endover Viimsi liivaranna piirile neli uut kortermaja, kus on avarad merevaatega korterid ja läbi kahe korruse penthouse’id katuseterrassidega.

Registreeri huvi siin ja asu nautima mõnusat Riviera Viimsi elustiili!