Väike ruum, suured ideed - Endover

Väike ruum, suured ideed

14. jaanuar 2018

Iga kodu on omanäoline ning peegeldab Sinu käekirja ja individuaalsust. Erimõõdus pindade sisustamine on alati parajaks väljakutseks, kuid kui tegemist on väikese stuudio või miniloftiga, võib antud protsess siinkohal aga tõeliselt suureks ampsuks osutuda.

 

Väikesed pinnad on küll mõneti piiravad, kuid seejuures ei tohiks kunagi tagasi hoida suuri ideid, millega väljakutsele vastu astuda. Leia oma inspiratsioon meie kuuest põnevast ideest, kuidas väikestele pindadele suuremat hingamist anda!

 

1. Monokroomsus ja toon-toonis lahendused

 

Disainigurmaanide seas on üheks suurimaks võlusõnaks valge – puhas lõuend, millele midagi erakordset luua. Valge lisab eelkõige helgust ning tekitab optilise illusiooni ruumikusest. Kui tegemist on näiteks minilofti või stuudioga, on valge värvi sisse toomine suurepäraseks lahenduseks, kuidas ruumi avardada. Siinkohal võib aga raamidest ka välja astuda, kuna toon-toonis mööbel ja suuremad pinnad nagu seinad ja lagi annavad sama efekti, kui rakendada mõnda muud värvi terviklikult, olgu paletil sinine, bordoopruunikas marsala või hallid varjundid!

2. Silmale nähtamatu 

 

Mõeldes sõnale “loft” kerkivad silme ette pildid newyorgilikest interjööridest, kus maast-laeni ruudustatud aknad kõrguvad triumfeerivalt ning materjalide kasutus on julge ning originaalne: tellis, betoon, klaas. Loetletud elementidest on ruumide eraldamiseks võimalik kasutada just klaaspindasid, mida omal valikul kas metalselt ruudustada või katta mõne põneva kangaga, et anda privaatsust ning lisada iseloomu. Läbipaistev pind loob avarama üldmulje, kuid annab seejuures võimaluse luua eraldatus. 47B Loftide (47bloftid.endover.ee) näidiskorteri lõpptulemus on õhuline ning modernne.

Foto: Tõnu Tunnel
Foto: Tõnu Tunnel

3. Trepialused salakäigud

 

Avatud korrusega kodud on originaalsed ja annavad hulganisti põnevaid väljakutseid nutikaks ruumikasutuseks. Leidlikud lahendused on peidetud just trepi alla ehk miks mitte tekitada just sinna puudujääv hoiuruum? Olgu sisutäiteks rõivad, raamatud või laste mänguasjad, ruum saab targasti ära kasutatud. Mere pst 8 projekti stuudiokorterisse loodud lahendus räägib enda eest. Panipaikadeks loodud trepialused harmoneeruvad ümbritseva keskkonnaga ideaalselt.

 

4. Optiline illusioon

 

Kitsad koridorid ja vahekäigud pole enam mingiks probleemiks – lisades seinale maast-laeni peegli, avardad ruumi silmnähtavalt. Funktsionaalne, leidlik ja stiilne oma praktilisuses. Tegemist ei pea loomulikult vaid koridoriga olema. Rakendades seda ka näiteks elutuppa loob see just sarnase efekti! VEGA residentsi näidiskorteris (endover.ee/vega) asuv söögilaua kõrvale asetatud peegelpind lisab avarust ja imekaunist helgust.

5. Peidetud kodukontor

 

Kodukontori lisavõimalus ei ole väikeses korteris või stuudios enamasti valikuvariantide hulgas. Disainimaailma arsenalist leiab siinkohal ääretult tänuväärseid ja stiilseid lahendusi, kuidas tekitada oma koju väike eraldatud nurgake. GamFratesi seinale kinnitatav kirjutuslaud NUBO (www.ligne-roset.com) on minimalistlik ning ruumi kokku hoidev lahendus, mis kannab ühtlasi nii funktsionaalset kui ka dekoratiivset väärtust. Samade disainerite poolt loodud REWRITE (www.ligne-roset.com) on heli- ja valgukindla kattega modernne kirjutuslaud, mis on tõeliseks juveeliks Sinu kodus. Garanteeritud isolatsioon välismaailmast olles sealjuures võimatult stiilne!

6. Multitalendid Sinu kodus

 

Multifunktsionaalsus on läbivaks märksõnaks käsitledes antud teemat ja meie rõõmuks on disainerid selle ka enda südameasjaks võtnud. Vähest seinapinda on tark lahendada vastavalt sellele, et erinevad toimingud saaksid tehtud ilma ruuminõudva konsoollaua või kapita. Riputa võtmed, kaardid ja muud pisiasjad kõik ühte kohta ning viska endale peeglist viimane pilk peale enne kui kodust eemale tõttad! Inga Sempé poolt HAYle loodud PINORAMA (hay.dk/en-gb) on paindlik seinamoodullahendus, mis hoiab kokku ruumi ning on suureks abimeheks Sinu igapäeva toimetustel ja mis veelgi parem – seda saab kombineerida vastavalt enda fantaasiale ja soovidele.