Söögilaua jutud: põhjamaised nõud koduste sügisõhtute naudinguteks - Endover

Söögilaua jutud: põhjamaised nõud koduste sügisõhtute naudinguteks

19. november 2017

Ehkki hygge kontseptsioon “leiutati” Taanis, on ka eestlased alati teadnud, kuidas kodused pikad pimedad õhtud, kui väljas viskleb tuul ja raagus puud heidavad süngeid varje, toas eriti hubaseks ja soojaks muuta. Pere ja sõpradega söögilaua taha koguneda, juttu ajada ja toitu nautida on parim võimalus neid õhtuid veeta. Sellistel õhtutel sobivad lauale perfektselt põhjamaade disainerite loodud nõud ja lauakaunistused.

 

1. Raili Keivi keraamika toob tuppa muretu suve

 

Eesti ühe tuntuima keraamiku Raili Keivi töödes kohtuvad ebatavaliste materjalide katsetused, ootamatud proportsioonid, argipäevaselt tuttavlikud detailid ja huumor. Värskeim kollektsioon teeb vihje kasetüvedele, mille vahel suvel metsas ja heinamaal sai joostud. Soe puit ja jahe portselan peavad dialoogi nagu külm sügis tänaval ja soe sügis toas. Kollektsioon jõuab peagi müügile Eesti Disaini Majja (estoniandesignhouse.ee).

Foto: Katrin Press

2. Helged nostalgiahetked retrolike skandinaavia nõudega

 

Taani brändi HAY ühe asutaja Mette Hay ja tippkoka Frederik Bille Brahe koostöös sündinud retromeeleolus kollektsioonis on esindatud kõik söögilauale vajalik ning lisaks on seal ka palju söögitegemise abivahendeid riividest lõikelaudadeni. HAY on Skandinaavia üldiselt pigem kallite disainibrändide seas üks soodsamaid, mis muudab kaunid nõud ja köögiaksessuaarid kättesaadavamaks. Kitchen Marketi nime kandev kollektsioon on Euroopa suurlinnades juba müügil ja jõuab peagi ka Eestisse Elke Mööblisse (www.elkemoobel.ee).

3. Maalähedane punane savi muudab ka veel kõleda uue kodu soojaks

 

Eesti brändi Nüüd Ceramics uut punasest savist nõudekollektsiooni saab väga hästi kombineerida valgete nõudega – nii on tulemus eriti trendikas ja elegantne. Nõudesarja kuuluvad silindervaasid, espressotopsid, taldrikud. Lisaks Nüüdi savikollektsioonile on valikus ka sügavaid ja sumedates toonides nõusid, mida värviaktsendina sisse tuua, nagu roheline ja sügavsinine. Punasest savist kollektsiooni esemete hinnad jäävad aga vahemikku 20-50 eurot, osta saab Nüüd Ceramicsi stuudiost aadressil J. Kunderi 6, Tallinn.

Tõnu Tunnel
Renee Altrov

4. Liisu Arro autorinõud säravad kunstiteostena

 

Täienda oma kokakunsti veel ühe kunstiteosega – Liisu Arro käsitsi maailitud autorinõudega. Lisaks juba populaarsetele nõudele, mida müüvad disainipoodide kõrval ka Kaubamaja ja Stockmann, teeb keraamik edasi ka piiratud koguses autorinõusid, mida saab osta Liisu Arro kodulehe veebipoe vahendusel: www.liisuarro.eu.

5. Soojust ja aroome küünaldest

 

Lisaks ahjusoojade roogade kuumusele soojenda kodu ja tuju kaunite küünaldega laual, mis ka kõige hallimal ja argisemal päeval luksusliku puhkusepäeva meeleolu loovad. H&M Home lõi koos Prantsuse küünlatootjaga Calming Park ühise küünaldekollektsiooni, mis on justkui loodudu jahedateks sügisõhtuteks (hm.com).