Rocca Tower II ja Tower III said nurgakivi

Endover ehitab Rocca al Mare kaubanduskeskuse vastu lisaks juba valminud kõrghoonele veel kaks 18-korruselist tornmaja, millega lisandub Tallinna kinnisvaraturule 169 korterit ja 2062 m² äripinda. Tallinna traditsioonilist siluetti muutvad hooned valmivad juba järgmise aasta suvel.

„Rocca Towersi arendusega lisandub Tallinnasse suur hulk unikaalset elukondlikku ja ärikinnisvara ning senised müüginumbrid näitavad tugevat nõudlust nii koduostjate kui investorite seas. Ehituse alguseks oli teises tornis müüdud juba 40% pindadest, kusjuures tehingute hinnad küündivad 4500 euro tasemele ruutmeetri eest, mis on Haabersti kohta märkimisväärne,“ sõnas Endoveri juhatuse liige Robert Laud. „Uute kõrghoonete 17. ja 18. korrusel asuvad läbi kahe korruse planeeringuga ja eriliste vaadetega luksuslikud penthouse-korterid. Nende lagede kõrgus on kuni 5,9 meetrit ning kõrgeim tehingu hind siiani on moodustanud üle 700 000 euro. Madalamatel korrustel asuvad uued äripinnad, mida täna selles Tallinna olulises sõlmpunktis napib.“

Ehituse alguseks oli Tower II kõrghoones müüdud juba 40% pindadest.

Robert Laud, juhatuse liige

Arendaja sõnul luuakse terviklikult planeeritud kvartalisse võimalusi, mida Eestis veel vähe pakutakse, kuid mis on mujal maailmas laialt levinud. „Mõlema parkimismaja katusel on nii  kodude kui äripindade tarbeks loodud haljastatud puhkealad ning mänguväljakud lastele. Kogu kvartali ümbruse maastik, haljastus, valgustus ja kergliiklusteed on läbimõeldult lahendatud, kvartali juurest viib jalakäijate tunnel otse Rocca al Mare keskuse ja südalinna viiva bussipeatuse juurde,“ lausus Robert Laud.

Kokku neljast moodsast tornelamust, kahest mastaapsest parkimismajast ja väiksemast korterelamust koosnev Rocca Towersi kvartal asub uue Haabersti viadukti ääres, mida ümbritsevad kaubanduspinnad, spordiklubid, perearstikeskused, koolid, lasteaiad ja hea transpordiühendus. Sealsete korterite maast laeni nurgaakendest avanevad vaated merele, Harku järvele, Tallinna loomaia ja Kakumäe rohelusele ning vanalinna panoraamile, mis säilivad seal ka tulevikus, sest Rocca al Mare keskus ja loomaaed jäävad madala hoonestusega.

„Oleme Endoveriga sisenemas varasemast suuemas mahus ka äripindade turule. Rocca Towersiga loome äripindade võimalused Tallinna ühe tihedama liiklusega ning eri linnaosasid ühendavasse sõlmpunkti,“ rääkis Robert Laud. „Pindade vastu tunnevad huvi nii bürood kui ka näiteks meditsiiniasutused, iluteenuste pakkujad ja kaubandusettevõtted. Rocca Towers kujuneb maailmas laialt levinud Work and Home mikrokvartaliks, kus asuvad nii kodud kui äripinnad ning elanike igapäevaeluks vajalikud teenused ja kaubandus,“ lisas Laud.

Endoveri juhi sõnul nähakse kodu ja äri ühendavates kvartalites ka Eestis perspektiivi ja kasvavat trendi, millele andis hoogu ka koroonaajastu. „Inimesed mõistavad üha enam selle kontseptsiooni mugavust, paindlikkust ja ajasäästlikkust. Ka ettevõtete seas on kasvanud trend tegutsemispinda omada, mitte ainult rentida, ning seda nähakse taas rohkem investeeringuna,“ sõnas Laud.

Tipparhitekt Rasmus Tamme, kes on ka Maakri kvartali kõrghoonete autor, koos ARS Projektiga lõi hoonetele fassaadi, kus dekoor rõhutab vertikaalset vormi ning lainekujuliselt planeeritud klaasrõdud ja suured klaaspinnad lisavad mereäärsetele hoonetele õhulisust. Rocca Towersi hoonetel on esinduslikud kõrgete lagedega fuajeed ning hoonete kõrge sooja- ja helipidavusega akendest avanevad efektsed panoraamvaated tänu suurtele nurgaakendele. Korterite planeeringud on lahendanud tunnustatud sisearhitekt Aet Piel. Peatöövõtja Metropol Ehitus annab hoonete rajamisega tööd kokku umbes 400 inimesele.

Rocca Towersi teise ja kolmanda hoone kõrgeim punkt merepinnast asub 70 meetri kõrgusel ning uutes tornmajades on erikujuliste klaasrõdudega 2-4-toalised korterid, mille suurus jääb vahemikku 32-164 m² ning keskmine hind on 3500 eurot m² eest. Tornidel on otseühendus 3-korruseliste ilmastikukindlate parkimismajadega, mille peale rajatakse haljastatud puhkeala ning laste mänguväljak. Hoonete esimestel korrustel asuvad äripinnad ja bürood suurusega 32-1000 m².

 

Rocca Towersi kvartalisse rajatakse kokku 332 korterit, 4000 m² äripinda ja 253 parkimiskohta. Esimesed kaks hoonet on valminud 2021. aasta alguses, kaks 18-korruselist kõrghoonet valmivad 2022. aasta suvel ja neljas kõrghoone 2023. aastal. Kvartali arendusmaht on kokku 41 181 m². Kvartalit arendab Endover.