Rahageenius: Milline korter sobib investeeringuks? - Endover

Rahageenius: Milline korter sobib investeeringuks?

Atraktiivses asukohas paiknev ja väiksema suurusega korter sobib ideaalselt esimeseks koduks, stuudioks või pika- ja lühiajaliseks investeeringuks. Millistel Tallinna kinnisvaraprojektidel tasub silm peal hoida?

 

Uusarenduste planeerimisel arvestavad kinnisvaraarendajad üha enam inimeste erinevate soovidega ning lisaks koduostjatele pakutakse häid lahendusi ka investoritele. “2017. aasta statistika näitab, et 67% elamupindadest soetati pangalaenuga. Ülejäänud tehingute eest on tasutud kas säästudega või on kasutatud finantseerimiseks näiteks investeerimislaenu,“ avab Eesti juhtiva ja tuntuima kinnisvaraarendaja Endover müügidirektor Marko Männimets turul valitsevaid trende. „Tallinnas on uusarendustesse elupinna soetamine populaarne nii kohalike kui ka põhjanaabrite seas. Kortereid ostetakse, et neid välja üürida pikaajaliselt või pakkuda konkurentsi aina hoogu koguval jagamismajanduse turul.“ Männimetsa sõnul sobivad investoritele hästi just väiksemad, üldjuhul 1–2-toalised elupinnad kesklinnas või teistes arenevates piirkondades, kus on mugav transpordiühendus südalinnaga.

 

Endoveri portfellis on hetkel investoritele kolm väga magusat projekti – trendikad Volta Loftid Kalamajas, kõrghoone Torn kesklinna piiril Kristiines roheluses ja peagi müüki tulev südalinna premium-arendus Ambassador.

 

Miniloftid Tallinna ihaldusväärseimal aadressil

 

Investorkorterite ostmisel on kindlasti määravaks faktoriks atraktiivne ja arenev piirkond. Volta Loftid asuvad Kalamaja endises tööstuspiirkonnas, mere ääres, mis on 2022. aastaks osa Tallinna stiilseimast elu- ja ärikvartalist. Uusarenduse 2. korrusel asuvad miniloftid, mis on ideaalsed köitmaks pikemaks perioodiks nii üürikodu otsijaid kui ka lühiajaliselt Tallinna külastajaid. Korterid on erineva suurusega, alates 28 ruutmeetrist. Keskmine tootlus on selles uusarenduses kuni 9%.

Volta Loftide keskmine tootlus on kuni 9%.

Marko Männimets, müügiosakonna juhataja

Mugava ja uudse võimalusena pakutakse Voltas miniloftide ostjale ka valmiskujul trendikat sisustuslahendust, mille on loonud sisearhitekt Helen Kolks. See on hea lahendus neile, kes soovivad säästa aega korteri möbleerimiselt ja korteri kiiresti kasutusele võtta.

Volta Loftides on saadaval loftid alates 27 ruutmeetrist.

Investeeri kõrghoonesse Kristiine roheluses

 

Korteri valimisel tasub atraktiivse piirkonna kõrval arvestada ka muid lisaväärtusi, mida uusarendus pakub. 2020. aastal Kristiines valmiva Torni puhul on tegemist esimese kõrge eluhoonega Tallinna kesklinna piiril. See on unikaalne Manhattani stiilis 20-korruseline eluhoone, mis pakub 360kraadiseid vaateid linnale ja merele ning on seetõttu sealse ümbruse tõeline pärl.

 

Torn on ka investeerimiseks hea võimalus, kuna pakub pikaajalistele rentnikele terviklikku elukeskkonda ja mitmekülgseid lisahüvesid. Näiteks köidab üürikorteri otsijaid kümneminutilise sõidu kaugusel asuv südalinn, aedlinlik ümbrus ja rohkelt sportimise ja vaba aja veetmise võimalusi. Seda hindavad nii kohalikud kui ka Eestis töötavad välismaalased, pered ja üksi elavad inimesed. Lühemaks väljaüürimiseks sobivad hoone kõrgeimal korrusel asuvad kõrgete lagedega avarad penthouse’id. Samuti pakub Torn investoritele paindlikku lahendust ja võimalust kaasa rääkida planeeringute loomisel.

 

Huvi selle projekti vastu on juba suur nii investorite kui ka koduostjate hulgas. Eelmüügi käigus on ära müüdud neljandik majas olevatest korteritest. Sealsed elupinnad on väga atraktiivse suurusega, alates 36,8 ruutmeetrist ja hinnad on soodsamad kui kesklinnas. Tootlus on näiteks Torni kahetoaliste korterite puhul kuni 8,5%.

Tootlus Torni kahetoaliste korterite puhul on kuni 8,5%!

Marko Männimets, müügiosakonna juhataja
Lisahüvesid ja terviklikku elukeskkonda pakkuvad elamud võivad üürikorteri valimisel osutuda paljudele määravaks faktoriks.

Peagi on müügile tulemas ka V. Reimani 8 aadressile rajatav premium-arendus Ambassador. Residentsi iseloomustavad parim asukoht linna südames, väärikas arhitektuur, moodsad tehnilised lahendused ja elegantne disain, mis vastab ka kõige nõudlikumatele ootustele.

 

Südalinna ihaldusväärseimasse uusarendusse on planeeritud eraldi sissepääsuga mikroresidentside ala, mis teeb sellest investoritele eriti huvipakkuva projekti. Ambassadori mikroresidentside suurused algavad 20 ruutmeetrist. See premium-asukoht on vaieldamatult kindel investeering nii pika- kui ka lühiajaliselt.

 

Endoveri müügidirektor Marko Männimets toob lõpetuseks välja, et aina enam on investorite jaoks oluliseks muutumas ka ostuprotsessi kiirus ja mugavus. “Tulime mõni aeg tagasi turule uudse kinnisvara e-poe lahendusega, kust saab korteri osta endale sobival ajal ja kohas. Broneeringu saab teha vähem kui 10 minutiga. See on lühem aeg, kui kulub müügijuhiga kohtumise kokkuleppimiseks. Nii saab kindlustada, et keegi teine väljavalitud korterit enne ära osta ei jõua.“ Kõigi investeerimiseks sobivate Endoveri uusarendustega saab tutvuda siin.

Ambassadori mikroresidentside suurused algavad 20 ruutmeetrist.