Heina 5 - Endover
Tagasi

Heina 5

Ürdiaia romantika Pelgulinnas

Heina 5 asub miljööväärtusliku Pelgulinna asumi Kalamaja-poolses servas Telliskivi Loomelinnaku vahetus läheduses. Hubastel korteritel on avarad rõdud ja terrassid ning suur privaatne roheline hoov.

http://www.endover.ee/heina5/

Aadress
Heina 5, Pelgulinn, Tallinn
Valminud
2015
Üldpind
700 m²
Kortereid
12

Autentselt taastatud tänavamaja ja ridaelamu-tüüpi hoovimaja. Arhitekt Janar Blehner on andnud 20. sajandi alguses ehitatud hoonetele uue ilme, projekteerides hubased korterid, mis võluvad oma skandinaavialiku helguse ja romantilise boheemlusega. Arenduse hingeks on itaaliapäraselt lopsakas roheline tagaõu. Kinnises hoovis on haljastatud puhkeala ja suurepärased võimalused nii isikliku ürdiaia rajamiseks kui ka sõpradega grilliõhtute korraldamiseks.

Tänavapoolne maja on täies ulatuses rekonstrueeritud miljööväärtuslik puithoone. Maja välisilmes on lähtutud ajaloolisest stiilist, pakkudes samal ajal korterites see kaasaegseid mugavusi ja tehnilisi lahedusi.

Ajaloolise hoonega harmoneeruv hoovimaja põimib endas nii ajaloolist kui ka tänapäevastarhitektuurijoont. Hoovimaja on jaotatud galeriikorteriteks ja igal korteril on suur terrass, hoovivaatega rõdu ja eraldi sissepääs.

Sisekujunduses on Heina 5 arenduse puhul lähtutud looduslähedasest ürdiaia miljööst. Värvide ja materjalide abil on toodud helgust ja romantikat ka maja sisemusse. Tulemuseks majade fassaadiga harmooniliselt sobiv soe tervik.