Kõrghoone TORN saavutas oma täiskõrguse - Endover

Kõrghoone TORN saavutas oma täiskõrguse

27. märts 2020

Märtsi alguses toimus kõrghoone TORN sarikapidu, tähistamaks ehitise täiskõrguse saavutamist – 20 korrust! Juba käesoleva aasta suveks valmib hoones 170 uut korterit ja äripinda.

Aadressile Seebi tänav 1 kerkiva kõrghoone TORN ehitus algas 2018. aasta lõpus. New Yorgi Manhattani piirkonna arhitektuurist inspireeritud mitmetasandilise ja liigendatud arhitektuuriga hoonel on kokku 22 korrust, millest kaks on rajatud maa alla.

Kaevamistööde algusest kuni maapealse karkassi valmimiseni kulus kokku pisut enam kui 14 kuud, üks tüüpkorrus monteeritakse betoonelementidest keskmiselt nädalaga. Hoone lõplik valmimisaeg on planeeritud käesoleva aasta sügisesse.

Teadaolevalt on tegemist ühe viimaste kümnendite kõrgeima monteeritavatest elementidest hoonega Eestis, mille konstruktsioonis on kasutatud kokku ligikaudu 3300 betoonelementi ning 5000 kuupmeetrit monoliitbetooni.

Robert Laud, juhatuse liige

Suurema osa Torni elamispindadest moodustavad funktsionaalsed 2-toalised väikekorterid ning avarad 3- ja 4-toalised kuni 40 m2 suurte rõdude või privaatsete terrassidega perekorterid, kust tänu piirkonna madalhoonestusele ja Kristiine rohelusele avanevad unikaalsed vaated linnale.

Torni 6. korrusele rajatakse elanikele kasutamiseks mõeldud puhke- ja saunaala ning laste mänguväljak, hoones on ka lapsevankrite ja jalgrataste hoidla. Hoone esimesel korrusel on avar möbleeritud fuajee ning suurte vitriinakendega kuni 5 meetri kõrguste lagedega äripinnad.

Maapinnast 67 meetri kõrguse hoone teeb Eesti mõistes ainulaadseks viimasele korrusele valmiv penthouse-tüüpi korter, kust avaneb 360-kraadine panoraamvaade üle kogu Tallinna. Viimasele korrusele on vastavalt soovile võimalik soetada 150 kuni 600 ruutmeetri suurune korter.

Torni projektitiim

Korterite senine müügiedu on ületanud ettevõtte ootusi - 60% Torni korteritest on täna juba müüdud!

Robert Laud, juhatuse liige

“Kõrghoonete puhul ei ole tavapärane, et sinna luuakse mugavad lahendused ka perede jaoks. Torni puhul oleme sellele erilist tähelepanu pööranud ning näeme, et korteriotsijad hindavad lisaväärtusi, mida loovad hoone ühiskasutatavad alad, lastesõbralikud lahendused, kaunid vaated ja hea asukoht rohelises piirkonnas kohe südalinna külje all,” lisas Laud.

Torni arhitektuurse lahenduse töötas välja ARS Projekt arhitektuuribüroo, arhitekt Rasmus Tamme juhtimisel. Hoone sisekujunduse on loonud Superellipsi sisearhitektid.

 

Rohkem infot projekti kohta: www.endover.ee/torn