Elegantsi taassünd: nüüd saab omale kodu soetada Volta ajaloolisse peahoonesse

Uueneva Volta kvartali südames algab möödunud sajandist pärit hoone rekonstrueerimine. Suursuguses 1899. aastast pärinevas Volta peahoones ehk Volta Villas säilitatakse miljööväärtuslik arhitektuur ning rajatakse elegantsed linnakodud.

Volta Villa kodude müük on alanud ning elegantsed ajaloolised korterid on sissekolimiseks valmis juba sel aastal.

ANNO 1899

Juba sel aastal rekonstrueeritakse koostöös APEX Arhitektuuribürooga üks Volta endise tööstuskompleksi tähtsamaid hooneid, mille silmatorkav ajalooline arhitektuur kannab edasi Volta kvartali pärandit. Uus-historistlikus stiilis endine administratiivhoone ehk Volta Villa asub Tööstuse tänava serval ning ehitati koos esimeste tehasehoonetega aastatel 1900 – 1901. Hoone arhitekt oli baltisakslane Erwin Bernhard, kuid 1914. aastal ehitati hoone fassaadid ümber kunstnik-arhitekt Hans-Charles Schmidti projekti järgi.

Tööstuse tänava poolset fassaadi ehib uhke sammastega peasissepääs, fassaadi liigendamiseks on kasutatud erinevaid renessanssi-stiilis detaile ja kujunduselemente. Hoonel on silmapaistvad pool-kaaraknad ning katuse serva kaunistab võimas geomeetriline karniis koos friisiga. Kogu Volta Villa väärikas fassaad säilitatakse rekonstrueerimisel algupärasel kujul.

Ajaloolise fassaadi kõrval jäävad alles ka hoone paksust paekivist sise- ja väliseinad ja grandioosne peatrepp koos võlvlae, karniiside ja metallpiirdega. Samuti säilivad hoone üldaladel algupärane puidust tiibuks ning autentsed põrandaplaadid. Keldrikorrust jäävad kaunistama tellisest laotud võlvlaed ning sealsed ruumid võetakse kasutusele panipaikade ja jalgrataste hoiuruumide tarbeks.

Avarad eksklusiivsed kodud

Volta Villa interjööri ajaloolist hinge jäävad pärast rekonstrueerimist rõhutama algupärased ja stiilipuhtad detailid: alles jäävad nii ajaloolised punast tooni metallpostid kui ka lummavad puitraamides kaaraknad ning roosaknad.

Volta Villa hoonesse on kavandatud vaid 23 unikaalset korterit, mis tähendab, et sarnaselt eelmise sajandiga, kujuneb Volta endisesse peahoonesse ka nüüd privaatne ja valitud kogukond. Avatud planeeringutega kortereid suuruses 49-130 m2 kaunistavad kõrged ja sügavate paledega kaaraknad ning avarust ja õhulisust lisavad kuni 3,6 m kõrgused laed. Kolmes korteris on eksponeeritud ka eriti kaunid roosaknad.

Tänu hoone kõrgele soklikorrusele jäävad ka esimese korruse korterid maapinnast privaatsesse kõrgusesse ning teise korruse korterid kulgevad läbi kolmanda korruse, mille kaldkatuse alla planeeritud magamistubadesse toovad päikesevalgust suured katuseaknad. Kolmandale korrusele on kavandatud ka suured walk in garderoobid ning vannitoad.

Terviklik 15-minuti linn

Volta Villa hoone vaatab ühest küljest Noblessneri jahisadama ja mere poole, teisest aga Volta kvartali vaikse ja privaatse sisekvartali suunas. Volta on lühikese ajaga kujunenud Tallinna stiilseimaks elu- ja äripiirkonnaks, mida ümbritseb mereäärne promenaad, Kalamaja Park, Krulli ärikvartal ning veidi eemal ka Telliskivi elamus- ja kultuurikvartal. Kesklinn jääb mööda mereäärset promenaadi vaid 10 minuti kaugusele. Kõige selle keskmes on Volta eripäraks sisekvartali vaikus ja privaatsus.

Jalakäija- ning rattasõbraliku kvartali parkimine on kavandatud maa alla ning sisekvartalisse rajatakse uus kõrghaljastatud pargiala erinevate vaba aja veetmise võimalustega. Kvartalisse tuleb nii uusi äri- kui elupindu, vaba aja veetmise võimalusi erinevatele vanusegruppidele, toidutänav ja lasteaed.

Kokku 29 hoonest koosnev roheline Volta kvartal moodustab tulevikus Kalamaja südamesse innovaatilise ja keskkonnasõbraliku mikrolinna. Kvartali teeb eriliseks selle mugavus ja funktsionaalsus – kogu kvartal on planeeritud 15-minuti linna põhimõttel ehk kõik tööks ja eluks vajalik peab jääma jalutuskäigu kaugusele.

Volta Villa võiks olla Sinu uus kodu! Tutvu projektiga ja registreeri huvi: https://endover.ee/volta/volta-villa/