Elamise kergus: 7 disaintoodet, mis viivad sind suvisele rännakule - Endover

Elamise kergus: 7 disaintoodet, mis viivad sind suvisele rännakule

12. juuli 2018

Mida tähendab suveidüll sinu jaoks? Võrdub see sumedalt särtsakate õhtutega, mis venivad muretult pikaks? Või tähendab see sinu jaoks maalähedust ja rahulikumat tempot, mil võtta rohkem aega iseendale? Et teha suvekuudel aeg ja ruum enda ümber eriliseks, võtame inspiratsiooni mööbli ja- disainiesemetest, mis toovad tükikese paradiisi sinu koju ja teevad sinu olemise just nii lõõgastunuks, kui üks suvi olema peab. Oaas sinu ümber, oaas sinus eneses.

1. Chirpy parakeets seinadekoratsioonid | Studio ROOF

Olgu nad sinu pea peal, õlal või parvedena ringi rändamas, papagoid sümboliseerivad kaugeid paiku ja lopsakat loodust. Taastöödeldud tugevast papist tehtud dekoratiivsed seinakaunistused on mängulised ja silmapaistvalt detailsed. Riputa neid mitu tükki korraga üles, et saada eklektiliselt lõbus tulemus või aseta need verandale keset oma imetabast taimekogu – tere, subtroopiline unenägu!

12,95 €/ tk

www.studioroof.com

2. Nomad tool | NORR11

Nomad chair on põhjamaine interpretatsioon traditsiooniliselt Maroko korvtoolist: Nordic + Moroccan = Nomad. Bambusraamistik ja konjakikarva nahk mõjuvad rahulikult, samal ajal kui tool omaette jätab tõelise statemendi. Olemuselt väga klassikaline korvtool on läbinud modernse värskenduskuuri ja leiab seeläbi koha nii elutoa kroonjuveelina või miks mitte ilmestamaks talveaia eksootikat?

999,00 €

www.norr11.com

NORR11 / Nomad

3. Matégot vaagen | GUBI

1953. aastal Mathieu Matégot poolt loodud vaagen on kunstilisem versioon harilikust puuvilja kausist. Peenest, kuid see-eest kergest Rigitulle metallist tehtud vaagen toob tuppa killukese värvi (või kui suhtud asjasse tõsisemalt, siis on valikus ka must) ja jätab eemalt vaadates õhulise punutud pitsi mulje. Nagu inglise keelne väljend ütleb: dress it up or dress it down, sobib antud element nii rafineerituma disainiga ruumi kui ka rohkem lõõgastunud miljöösse – see on eripalgeliselt elegantne ese.

159,00 €

www.gubi.com

GUBI / Matégot

4. Maya vaip | Bolia

Bolia disainitiimi loomingu ja India käsitöömeistrite käte all on valminud Maya vaip, mida iseloomustab Ladina-Ameerika etnilisus. Skandinaavialikult minimalistliku teostuse juures sobitub see erinevate stiilidega ja toob maailmarändurlikku hõngu sinu koju või ehk isegi kontorisse, vastavalt sellele, kus sa end rohkem kodus tunned – kui mõlemas, siis seda parem! Hea disain leiab alati oma koha.

Al. 359,00 €

www.bolia.com

5. Santorini laternad | Sputnik Estudio, Marset

Kujutle: sume õhtupoolik palaval Santorinil, kus päike on juba loojumas ja valgus on kadumas. Kaluripaadid saabuvad sadamasse peale pikka päeva merel, teed valgustamas laternad, mida hiljem sadamakaile riputada. See on modernne, aga see-eest ajatu valgusti, mis on suurepärane lisand terrassile, lisamaks sooja valgust sinu külalistele, kes oma suveõhtut sinu seltsis naudivad. Kombinatsioone, kuidas valgustitega mängida, on mitmeid – riputa lakke individuaalselt või kobarana, leia sobiv kohta seinal või kombineeri loominguliselt enda äranägemise järgi. Saagu valgus!

242,00 €/ tk

www.laterna.ee

Miks mitte võtta kohe mitu

6. Joogikäru | House Doctor, Nordic Design Home

Jah, otse-loomulikult kuulub igasse kohustuslikku suvekomplekti see praktiline ese, mis rõõmustab igaüht, kes kuuleb selle veerevaid rattaid lähenemas. Jahutavalt karge jäätee ja homemade lemonade on vaid klassikalised stiilinäited, millega varustada oma joogikäru. Suupisted, raamatud ja mahedaid meloodiaid mängiv kaasaskantav kõlar on juba üks samm edasi. See on mitmekülgne toode, mille disain lubab ta sinu stiilses pesas kärutada kõikjale, kuhuiganes sa seda soovid: elutoast terrassini välja. Suvi on päästetud!

279 €

www.nordicdesignhome.ee

House Doctor
Volta Loftid

7. Eten söögiriistad | Bolia

Kui Skittles´i kommid ajendavad meid vikerakaart maitsma, siis Bolia Eten söögiriistade hüpnootilise värvigammaga seeria kutsub meid samuti einestama läbi mitte-ennast-liialt-tõsiselt-võtva prisma. Sari ise pole liialt peenutsev ega ka liialt konservatiivne. Just paras annus funktsionaalsust ja disaini teevad nendest julge ja originaalse lisandi muidu minimalistlikule toidulauale. Tuleb välja, et vikerkaare lõpust leiadki imemaitsva ampsu!

16-tükine komplekt: 175 €

www.bolia.com