7 kevadist sisustushetke - Endover

7 kevadist sisustushetke

13. märts 2019

Kevad toob kodudesse alati helgemad toonid, julgemad värvid ja mustrid. Värvid mõjutavad meie meeleolu ja emotsioone ja pärast pikka talvist minimalismi ümbritsevad meid sel kevadel eriti optimistlikud ja elujaatavad värvid. Nende seitsme võttega, saad oma koju selle kevade meeleolu tuua!

1. Lillemustrid kõikjal

Minimalismi võidukäigu järel algab lillemustrite oma. Graafilised mustrid ja 1960ndatest inspireeritud värvivalik vahetavad mustvalge maailma välja.  See kevad ja suvi katavad õitega kõik toad.

H&M Home’i selle aasta kevadkollekstioon keerleb lillede ümber. www.hm.com

2. Keraamika

Rustikaalse, käsitsi valmistatud keraamika kasutamine – või vähemalt sellisena näiva keraamika kasutamine – on selle kevade üks suuremaid trende. Taani tootja 101 Copenhagen valikust leiab täpselt õiged vaasid, kausid, tassid ja muud dekoratiivsed esemed.

101 Copenhagen kollektsioon Sphere. https://101cph.com/
101 Copenhagen kollektsioon Guggenheim

3. Naturaalne puit

Puidu kui naturaalse materjali kasutamine ja miksimine teiste materjalidega on praegu trendikas igas ruumis. Suurte mööbliesemete ostmise või põrandate vahetamise asmel too puit koju lihtsate ja praktiliste asjade näol, mida saab eksponeerida avatud riiulitel.

Asümmeetrilised lõikelauad. Saadaval kolmes suuruses. Tootja Ferm Living, fermliving.com. Edasimüüja: Elke Mööbel

4. Kontrasttoonid

Kontrasttoonide kasutamine on sel kevadel trendikaim võimalus kombineerida värve. Sulanduvate toonide koos kasutamise asemel ollakse valikutes mängulisemad ja julgemad.

Roosakas toon on saavutatud Tikkurila seinavärviga Harmony, toon H320 Magnolia on trendikas kaaslane tõmmule toonile N439 Abyss.

5. Optimistlik korallroosa

Suuremad värvitootjad, näiteks Akzonobel ja Tikkurila ning värvitoonide standardsüsteemi pidav Pantone kuulutavad igal aastal välja oma trendivärvi. Korallitooni oranžikat roosat, mille nimetas aasta 2019 värviks Pantone (living coral), on hea tuua koju näiteks aksessuaaride kujul.

 

 

HAY, Kutter küünlaalus / hay.dk
HAY, Kaleido kandik. Hind alates 15 €. Edasimüüja: Elke Mööbel

 6. Rahulik sinepikollane

Selle aasta teine trendivärv on sinepikollane Spiced Honey’ , millega saab luua sooja ja mõnusa atmosfääri. See on värv, mis mõjub hästi koos väga erinevate toonidega.

Spiced Honey’ga saab luua nii rahustavalt mõjuva ruumi koos mahedate pastelltoonidega kui ka lõõgastava toa koos pigmendirikaste punaste ja sinakasrohelistega.

7. Avatud riiulid

Trend, mis jääb kestma ka siis, kui see kevad on läbi, on avatud riiulite kasutamine ruumis. Asjade kappi peitmise asemel eksponeeri neid lahtistel riiulitel nii elutoas, vannitoas kui köögis.

Rootsi mööblitootja Stringi riiulisüsteem pakub lõputuid kombineerimisvõimalusi. https://string.se