6 sisustustrendi, millest lähtuda uue kodu kujundamisel - Endover

6 sisustustrendi, millest lähtuda uue kodu kujundamisel

26. oktoober 2017

Koos uue kodu ostuga hakkab kangastuma ridamisi põnevaid ideid, kuidas oma kodu omanäoliselt üles ehitada. Kuna nii elevust kui ka küsimusi jagub küllaga, on paras aeg pöörata inspiratsioonisüstiks pilgud värskeimate trendide poole! Septembris toimunud Pariisi sisustusmess Maison et Objet 2017 pakkus vaatemängulist variatsiooni siseviimistlusideedest ja uusimatest trendidest, mis valitsevad sisustusmaailmas.

 

1. Müüte murdev värviline Skandinaavia

 

Põhjamaine kargus ja monokroomus on saanud endale rikkaliku valiku kõrvaltoone. Paletti täiendavad veinipunased, smaragdrohelised ja mesised sinepikarva värvilahendused. Sisustusmessil olid läbivaks jooneks küll skandinaavialikult puhtad ja selged jooned, kuid varasemale ekstreemvalgele helgusele tasub julgelt juurde pikkida tooteid just sellest värvigammast. Piisab ühest statement tootest, et lisada ruumile uut hingamist: safiirsinine diivan, vanaroosa tumba või juveelikarva kardinad tagavad efektse lõpp-tulemuse. Skandinaavia disainistuudio Bolia oli Pariisi messil esindatud silmipimestavalt šiki tootevalikuga. Uude kollektsiooni kuulunud geomeetrilised kommikarva diivanid, tugitoolid ja lauad olid tõelisteks maiuspaladeks ning sobivad kui valatult disainitundlikele sisustajatele, kes soovivad oma uues kodus müüte murda.

 

2. Fantastiline fantaasiarikkus lastetoas

 

Pisemaid pereliikmeid silmas pidades on rajatud disainihõnguline tee lastetubade maailma, kus ideed on lennutatud üle pilvepiiri. Lastetubade lahendused on emotsionaalsed ja raamidesse surumata, et mõtted saaksid rännata. Alustaladeks on eelkõige lastesõbralikud materjalid ja mängulised lahendused – mööbel on justkui mänguasi ja mustrivalik nii seintel kui ka kangastel annab tõuke suurepäraselt loovatele ideedele. Tapeet, mis räägib mõnda põnevat muinaslugu, või voodi, mis näeb välja nagu kosmoselaev, on vaid mõned toredad näited. Täienduseks sobivad julgete mustritega vaibad, padjad ja kangad, kuhu on peidetud põnevad karakterid otse unenägudest.

3. Kiviaega tagasi

 

Looduslikud kivimid on oma mitmenäolisuses leidnud jäädavalt koha igas siseviimistluses. Plaadivalikutes pole varem niivõrd laia naturaalsete kivimite domineerimist kohatud kui nüüd – graniit, marmor, liivakivi. Ootamatult värskelt mõjuvad just antud kivimite värvid, mille on kokku seganud loodus ise – nefriitroheline, kuldpruun, elevandiluu ja terrakota. Astudes raamidest välja, saab sarnase plaadivariatsiooniga luua põnevaid lahendusi nii põrandatele kui ka seintele ja kindlasti ei tasu piirata end vaid köögi või vannitoa näol. Looduslik kivim sobib igasse tuppa ning miks mitte ka kombineerida erinevaid värve ja tekstuure.

4. Lokkavalt roheline linnadžungel

 

Loodus tungib tuppa ja selle üle saab vaid rõõmustada! Üha enam kujundatakse linnaruumi, pidades silmas rohelust ja looduse võidukäiku. Eesti mastaabis on harjutud, et linnaelu ümbritsev metsamaastik on alati vahetus läheduses, kuid tempoka arengu juures kerkib üha enam kõrghooneid. Ütlemata põnevaks trendiks on kujunemas nn urban jungle – idee, kus käsikäes suurejooneliste klaasfassaadidega käivad lahendused, mis lubavad taimestikul vohada üheskoos majadega. Taimeseinad, sisekorruste terraariumid ja katuseterrassidel paiknevad minipargid on headeks näideteks, kuidas ka südalinnas rohelust nautida.

 

5. Ajatult klassikaline elegants

 

Sama võidukalt kui moderniseeruv lihtsus käib aja laineharjal kaasas ka suursugune glamuur, kus pinnad on kõrgläikelised, materjalid luksuslikult sametised ning mustrid rikkalikult sügavad ja detailsed. Maison et Objet messil kohtas Eichholtzi brändi külluslikku valikut, mis illustreerib eklektiliselt kaunil moel, kuidas ajatu disain jätkuvalt võidutseb. Trendika joonega lühtrid, külluslik kroom kõikvõimalikel detailidel, massiivsed peegelpinnad mööblidisainis ning pehmust lisavad kangad õiges kombinatsioonis mõjuvad moodsalt ning parimas mõttes silmipimestavalt.

 

6. Industriaalne mõjub raudselt šikina

 

Metalsed elemendid segatuna tahumatu rustikaalsusega sobivad ideaalselt inimesele, kes soovib kujundada tõeliselt omanäolise kodu. Lõpuks on New Yorgi tööstusarhitektuurist inspireerituna koduses pealinnas saadaval industriaalsed loftid, mille ülikõrgete lagede vahele mahub lõpuks paigutada massiivsed mööbli- ja valguslahendused. Olgu selleks peenejooneline Vibia Wireflow, NORR11 söögilaud, disainiklassikasse kuuluvad toolid või näiteks suuremõõtmeline kunst. Disainivoolud lubavad kasutusele võtta nii vase, messingu kui ka kroomitoone, mille abil kogu kodu ühtseks terviks siduda.