18.05 Volta kvartal x Kalamaja Päevad. Ole kohal!

Arhitektuur, disain, kunst, ajalugu, sport, muusika ja maitseelamused! See kõik ootab Sind 18. mail Voltas, mil avab uuenduskuuri läbinud ajalooline kvartal oma uksed ja südamed, maitsed ja rütmid, mõtted ja tunded.Tule pere, sõprade ja lemmikloomadega!

  • VOLTA 172 MEETRI JOOKS /sest just nii pikk on Volta Galerii Loftide hoone/
  • Pane end proovile koos BC Kalev/Cramo tippmängijatega
  • AVATUD UKSED VOLTA ulmestiilsetes KODUDES, LOFTIDES, ÄRIPINDADES
  • AJALOO GIIDITUUR BY the one and only JUHAN KANGILASKI
  • KAASAEGSE KUNSTI NÄITUS “FEMISFÄÄR” Volta GALERIIS
  • MUUSEUMIÖÖ SÜDAÖINE music set by JANA HALLAS
  • VOLTA TÄNAVATOIT paellast pannakateni
  • Avatud LEMMIKLOOMADE GROOMING

Loe lähemalt, mis Sind sel päeval täpselt ees ootab!

 

VOLTA 172 MEETRI JOOKS X BC Kalev/Cramo Martin Dorbek ja Kregor Hermet

Mis on Sinu 172 m jooksu aeg? Ei tea? Tule Voltasse ja saa teada! Võta nutikell või telefon kaasa ja pane end proovile. Või osale oma lemmikuga LEMMIKLOOMA jooksul. Lisaks tänavatoidu ja kultuuri nautimisele, saad Voltas kirja ka oma laupäevase tervisespordi soorituse.

Miks ikkagi 172 meetrit? Sest just nii pikk on Volta kvartali üks eriliseim, üle 100 aasta vanune lummavate kaarakendega endine tööstushoone, mis tänaseks on andnud uue ja ilusa elu kodudele, kohvikutele, moodsatele airbnbdele ja isegi kunstigaleriile.

Endover arendajana keskendub jätkusuutlikule arendusele, rajades energiatõhusaid uusehitisi ja rekonstrueerides ajaloolist pärandit. Volta kvartal on heaks näiteks ja eeskujuks madalama jalajäljega ja jätkusuutliku linnaruumi kujundamisest. Tulle anna Sina oma jala jälg selle tunnustamiseks Volta 172 meetri jooksul ja saa võimalus teha seda koos BC Kalev/Cramo staarmängijate Martin Dorbeki ja Kregor Hermetiga, kes hoolitsevad ka selle eest, et saaksid end enne jooksu mõnusalt soojaks!

Tule üksi, pere, naabrite või sõpradega! Avatud on jooksud nii lastele, täiskasvanutele kui ka LEMMIKLOOMADEGA. Just, tule koos oma lemmikuga ja andke oma panus jätkusuutlikkusele nii tervise kui linnaruumi arendamisse.

Jooks toimub Galerii Loftide hoone ette rajatud täiesti uuel UUS-VOLTA tänaval. Kõikide 172 m jooksus osalenute vahel toimub SUUR AUHINNALOOS! Auhinna saavad kõik!

AJAKAVA:

12:00: kogunemine

12:15: SOOJENDUS by BC Kalev/Cramo staarmängijatega 🏀

12:30: kuni 5-aastased lapsed

12:45: kuni 6-9-aastased lapsed

13:00: 18+ mehed

13:15: 18+ naised

13:30: 10-13-aastased poisid

13:45: 10-13-aastased tüdrukud

14:00: 14-17-aastased poisid

14:15: 14-17-aastased tüdrukud

14:30: LEMMIKLOOMAD

14:45: SUUR AUHINNA LOOS kõikide jooksus osalejate vahel. Loosi läheb: Endoveri kinkekaart väärtuses kuni 20 000 €, Ferati Rent 100 € kinkekaardid premium auto rendiks, magusad ampsud by Suhkruingel, Volta merch. Kõikidele naiste jooksus osalenutele on Nue ilusalong välja pannud eriauhinna!

Korraldaja jätab endale õiguse teha ajakavas ja võistlusklassides muudatusi. Kõikidel osalejatel palutakse vähemalt 20 minutit varem kohal olla, et võtta jooksu silt ja olla STARDIVALMIS!

Palume jooksule eelnevalt REGISTREERUDA SIIN.

AJALOO GIIDITUUR BY JUHAN KANGILASKI

Millisest populaarsest ajaloolisest kodumasinast on inspireeritud Volta kvartali uusehitiste arhitektuur? Mida toodeti Volta tehastes ja kus pidasid pidusid tehase BOSSID? Millal sai kvartal alguse ja mis saab sellest suurest paekivihoonest seal Tööstuse ja Mootori tänava ääres?

Liitu eksklusiivse giidituuriga, mida viib läbi arhitekt ja linnaplaneerija Juhan Kangilaski ning koge võimalust sukelduda Volta Kvartali sügavatesse ajaloolistesse kihtidesse ja lennukatesse TULEVIKUVISIOONIDESSE. Ringkäik avab ukse kvartali minevikku, tutvustades selle pärandit ja lugusid, mis on kujundanud ka kvartali tänast nägu.

Kohtume Volta kvartalis Viru Burgeri ees kell 12:00 ja 13:30 aadressil Tööstuse 47d.

Tule ja avasta Volta kvartali lugu Juhan Kangilaski juhtimisel!

Giidituurile saab end kirja panna SIIN.

 

Kunstinäitus “FEMISFÄÄR” X  MUUSEUMIÖÖ Volta galeriis

Veel VAID ÜHEKS päevaks ja ÖÖKS avab taas oma uksed ühtaegu väärikas ja intrigeeriv kunstinäitus „Femisfäär“, kus avalikkuse ette on toodud kollektsionäär Kaupo Karelsoni erakogu kuraator Lilian Hiobi mõtestatud valikutes.

Näitus toob esile eelkõige kaasaegsete naiskunstnike töid, mis kujutavad naiste keha ja elu läbi nende endi pilgu (FEMALE GAZE). Kogege maalikunsti, skulptuure ja videoinstallatsioone, mis mõtestavad ümber ühiskondlikud ootused ja edendavad soolist võrdõiguslikkust kunstimaailmas. “Femisfäär” pakub provokatiivseid vaatenurki, pakkudes külastajatele võimalust avardada oma arusaamu ja kogeda kunsti, mis liigutab ning inspireerib.

Näitus on avatud 18. mai päeval ja eksklusiivselt MUUSEUMIÖÖ programmi raames ka ÖÖSEL. Öiseid kunstinaudinguid saadab muusikaga JANA HALLAS ja kihisev by ROSÉ by Carré d’Or.

Volta Galerii asub aadressil Uus-Volta 9/1.

VOLTA TÄNAVATOIT

Uus-Volta tänavast saab uus Volta toidutänav! Seda vähemalt 18. mail, mil avavad uksed kõik toredad Volta KOHVIKUD ja ärid ning vuravad kohale linna nõutuimad FOODTRUCKID. Tule ja naudi maitseid, seltskonda, atmosfääri ja Voltat!

Volta kohalikud ärid nagu Rose by Carre d’Or, Passiflora, Viru Burger ja paljud teised pakuvad külastajatele võimalust kogeda voltalikku külalislahkust ning maitsvat tänavatoitu, mida täiendavad linna šeffimad foodtruckid nagu Dumpling Truck, FriikaFriik, Kooker, Austerium, ja Bee tänavatoidu karavan!

Mmm! Sa ei taha nendest maitsetest ilma jääda. Rose by Carre d’Or lubas teha tänaval suure panni peal ka oma kurikuulsat paellat!

Avatud ka Volta merch-i pop up!

 

VOLTA KODUDE AVATUD UKSED

Avatud on kõik veel müümata korterid, loftid ja äripinnad. See on Sinu võimalus tunda end kui Volta elanik ja vabalt kodudes ringi uudistada!

Tule vaata oma silmaga üle 100 aasta vanusesse tööstushoonesse rajatud 6 meetri kõrguste lagede ja uusimate disainitrendide nägu kujundatud näidiskorterit või astu sisse uutesse, ent sellegipoolest ajaloohõngulistesse jätkusuutlikult ehitatud Volta A-energiaklassi kodudesse. Sea end mõnusalt sisse ning naudi kevadet ja vaateid penthouse’i katuseterrassil.

Tutvu piirkonna unikaalseimate äripindade ning nende asukatega ning saa aimu, keda või mida võib kvartalis tulevikus tegutsemas näha. Piilu sisse ka Volta stiilsetesse mikrolofidesse, mis on ideaalsed AirBnB-ks või mõnusaks kodukontoriks.

Tule ja koge 18. mail Volta kvartali ägedat atmosfääri! Volta kvartal asub Kalamajas Uus-Volta / Mootori / Tööstuse tänaval

Sündmuse toob Sinuni Endover ning on kõikidele TASUTA!