10 rõõmu toovat jõulukinki Eesti disaineritelt - Endover

10 rõõmu toovat jõulukinki Eesti disaineritelt

27. november 2017

Kui sõprade küsimused, mida siis ikkagi võiks jõuludeks kinkida piinama hakkab, tasub vaadata, millised Eesti brändid oma loomingu prožektorite särasse toovad. Mõned neist on loodud alles sel kevadel, teised juba tuntumad tegijad – uudse, praktilise ja hea disainiga kingi leidmine on igal juhul garanteeritud.

 

1. Hõrdi ruumiaroomid

 

Killuke luksust kulub ära igasse päeva ja lihtsaim võimalus seda luua on aroomidega. Kuldse päikese valgus, tähesära kuma, põhjamaiste virmaliste ilu ning kodumaise metsa värskus – kujutle, et saaksid selle keskel viibida, mil iganes soovid. 100 ml suuruses minimalistlikult stiilses pudelis olevad aroomid Mets, Känd ja Mint ei kõla küll väga glamuursetena, ent on tegelikult on valminud esmaklassilistest aroomõlidest pikkade katsetuste ja eksperimentide tulemusena. Peale hea lõhna sobivad musta ja valget värvi pudelikesed ka põnevateks sisustuselementideks.

Müügil Eesti Disaini Majas

2. PULO disaini valgustid

 

Head valgustid on teadupärast päris kallid. Just sellepärast PULO Disain (www.pulo.ee) sündiski: selle asutajad vajasid valgusteid, mis oleks korraga nii soodsa hinnaga kui kaunid. Puit on peamine materjal, mida nende valgustite valmistamisel on kasutatud. Puidus on hing sees ja see naturaalne materjal on omaette trend just nüüd, mil meid ümbritseb nii palju tehnitsistlikku. Stiililiselt lähtuvad valgustid 1970. ja 1980ndate lihtsast joonest, disainerid Liis Tippel ja  Katrin Lopuhhin on ise selle aja lapsed.

3. Type Tomorrow kalendrid

 

Seinakalender ei pea olema suur klišeelike fotodega spiraalköites teos, mis külaliste tulles seinalt maha võetakse. Eesti bränd Type Tomorrow on loonud põneva kuju ja hea stiilitajuga kalendrid, mis on kui graafilised kunstiteosed igas kodus.

www.typetomorrow.com

4. Pehmö pingid

 

On sõpru ja pereliikmeid, kellele kinki valides hinda ei vaadata. Efektne, praktiline ja pehme pink on asendamatu igas kodus, kuhu elu jooksul kolida tuleb – see võib koha leida voodi jalutsis, luksuslikult avaras vannitoas, esikus või köögis, kuhu uued trendid pehme mööbli “liigutanud” on.

www.facebook.com/pehm6/

5. Arro Keraamika suur portseleanist salatikauss

 

Keraamik Liisu Arro kaunid portselanist nõud on kindlasti paljudele silma jäänud. Ent väga kvaliteetsed ja kaunid kausid-taldrikud on paratamatult nii kallid, et igaüks neid endale koju osta ei raatsi. Samas on see väga tark investeering, sest suurt salatikaussi läheb igas kodus vaja iga päev. Kuid valikus on ka hulk kauneid ja väiksemaid taldrikuid-tasse-kausse. Liisu Arro loomingut müüvad Eesti disaini kauplused ja Kaubamaja.

6. Triibuvineerist lauakatted

 

Praktilisemaid kingitusi kui taldrikualused söögilauale on raske välja mõelda. Eesti noore brändi Triibuvineer omad on kaunid ja leidliku disainiga. Tore fakt nende juures on see, et materjal sündis läbi õnneliku õnnetuse. Triibuvineeri idee sai disainer Helen Teigar neli aastat tagasi ühest disainikonkursi prototüübist, mis vahetult enne tähtaja kukkumist purunes ning ta oli sunnitud ühe detaili kiiresti asendama. Kuna algset vineeri enam varuks ei olnud, siis liimis ta kokku erinevatest puidukihtidest uue vineeri, mis väga põnev välja kukkus. See idee arenes ja süvenes ja lõpuks ühendas ta juba teadlikult moodsa vineeri rahvapärimusest tuntud pikitriibuseelikute värvilahendusega.

Tribuvineeri tooteid müüb Tallinn Design House Rotermanni kvartalis.

www.tallinndesignhouse.com

7. Šikid jooginõud pere lemmikloomale

 

Nufnuf on kodumaine lemmikloomabränd, mis pakub uuenduslikke tooteid kassidele ja koertele. Nufnuf tooted on põhjamaiselt minimalistliku disainiga, mis samas stiilis interjöörilahendusi armastavate eestlaste koju hästi sobivad. NufNufi valikust leiab pesasid, rihmu, trakse, mänguasju, matte ja lisatarvikuid nii kassidele kui koertele. Eriti stiilsed on aga jooginõud, mis on igapäevaselt kodus nähtavad.
NufNufi veebipoest (www.nufnuf.ee) leiab nii kivikausi (29 eurot) kui viltkattega roostevaba kausi (15 eurot) lemmikule jooginõuks. Koerte kausid on saadaval kolmes erinevas suuruses.

8. WOHi stiilsed riidepuud

 

Päris kindlasti ei ole keemilisest puhastusest kaasa tulevad riidepuud piisavalt head, ehkki neid kohtab ka stiilsetes Eesti kodudes päris tihti. Esiteks ei hoia need kuigi hästi riideid, venitades valedest kohtadest, ja teiseks pole need lihtsalt eriti ilusad.

Isegi kellegi garderoob koosneb kiirmoebrändide soodusmüükidelt ostetud riietest, näeb see kõik väga šikk välja, kui on korrastatud ja ühesugustel riidepuudel nagu kallis butiigis. Selle efekti aitavad luua WOHi vildist kattega riidepuud, 12 eurot/tk. Müügil disainipoodides Eesti Disaini Maja ja Les Petites.

9. Valhalla Livingu tekstiilid

 

Valhalla avas suvel oma esimese kaupluse Balti jaama turul (loomulikult on brändil ka oma veebipood www.valhallafactory.com), kust leiab kauneid laudlinu, padjakatteid, pajalappe, põllesid aga ka ripptoole. Lähiajal peaks välja tulema Valhalla mustritega tapeedid, pannookardinad ja kosmeetikakotid. Lisaks peaks ilmavalgust nägema ka esimene keraamikasari ning Valhalla päeviku stiilis märkmikud.

10. Vildist valgusti Flot

 

Valgust ei saa jõulukuul olla üheski kodus liiga palju. Flot on vormunud mesilastaru kujundist, 50ndate soojast disainiesteetikast ning kaasaegselt praktilisest mõttelaadist. Tänu uuenduslikule materjalile ning tootmisviisile on tööstuslikust vildist valgusti lausa geniaalne. Valgusti on saadaval kahes suuruses.  Hind 199 eurot, müügikohad leiab leheküljelt oot-oot.com.