VOLTA BLOGI I Vaata, kes end peagi Volta uutel äripindadel sisse seavad ja millised pinnad on veel saadaval

Põhja-Tallinna kiire areng toob linnaossa lähiaastatel juurde mitmeid tuhandeid uusi elanikke ning selleks, et kasvava elanike arvuga sammu pidada, tuleb linnal ja arendajal hoolitseda selle eest, et piirkonda koliks juurde ka erinevaid ärisid ja ettevõtteid. Seepärast tasub äridel kiiresti arenevas linnosas aegsasti positsioonid sisse võtta.

Volta kvartalis valmivad selle aasta lõpuks ühed kõige erilisemad äripinnad, mis on juba Põhja-Tallinnale iseloomulikult kujunenud populaarseks erinevate loomeinimeste ja ettevõtete seas. Mitmed pinnad on veel vabad ja ootavad uusi asunikke.

Vajadus teenuste järele kasvab

Põhja-Tallinnas on viimase paari aasta jooksul avatud mitmeid poode, salonge, stuudioid, söögikohti ning lisaks kunsti- ja kultuuri valdkonna inimestele tunnevad linnaosa vastu suurt huvi ka IT-ettevõtted ja erinevad iduettevõtted, kes on juba kolinud või plaanivad kolida oma kontorid kesklinnast või kuskilt hoopis kaugemalt Kalamajja, Noblessnerisse või Telliskivisse.

Põhja-Tallinna üheks suurimaks eeliseks on vahetu lähedus kesklinnale, hea ligipääs ratta või tõuksiga ning kiire ühistranspordiühendus teiste linnaosadega. Lisaks on linnaosas käimas mitu suuremat arendusprojekti, mis toovad piirkonda juurde nii elanikke kui ka erinevaid teenuspakkujaid.

Kalamaja südamesse kerkiv tervikliku elukeskkonnaga Volta kvartal saab olema koduks ja töökohaks ligi 3000 inimesele ja erinevatele äridele ja ettevõtetele. Kvartalisse tuleb nii äri- kui elupindu, rohkelt vaba aja veetmise võimalusi erinevatele vanusegruppidele, täiesti uus kõrghaljastusega park, poed, kohvikud, lasteaed ja väga oodatud on ka mõni spordisaal.

Tulevikus on kvartal koduks ja töökohaks ligi 3000 inimesele.

Unikaalsed äripinnad enam kui 100 aasta pikkuse ajalooga hoones

Detsembri lõpuks valmivad Volta kvartali kõige erilisema ehitise – eelmise sajandi algusest pärit 72 meetri pikkuses kaarakendega paekivimaja ehk Volta Galerii Loftide – eri suuruses äripinnad.

Kui 1912. aastast alates valmisid endises masinatehases elektrimootorid ja muud masinad, siis täna ootavad hoone unikaalse disainiga äripinnad iga valdkonna ettevõtteid ja ärisid. Volta Galerii Loftide äripinnad sobivad ideaalselt nii teeninduseks kui kaubanduseks, stiilseks show-room’iks või vingeks stuudio- või kodukontoriks. Häid võimalusi pakub Volta ka majutusäriks ja investeerimiseks üürilepinguga kaetud pindadesse.

Enam kui saja aasta pikkuse ajalooga hoone muudavad unikaalseks industriaalarhitektuurile omane avarus, maast laeni vitriinaknad, ülikõrged – kuni 6,5 meetri kõrgused – laed ja mitmetasandiline planeering. Iseloomu lisavad rekonstrueeritud paekiviseinad ning nendega kokku kõlav siseviimistlus. Industriaalstiilile lisab pehmust ja soojust kaunis tammeparkett. Äritegevust ja nähtavust soodustab asjaolu, et äripindadele pääseb ligi otse tänavatasandilt.

Volta Galerii Loftide äripinnad on avarad ning valgusküllased.

Volta Galerii Loftide hoones on täna pakkumisel 11 äripinda, millest kõige suurem on 320 ruutmeetrit ning sobib hästi esindusbürooks või suuremaks teeninduspinnaks. Äripind kulgeb läbi kahe korruse ning paikneb 172 meetri pikkuse hoone otsas. Täielikult klaasist otsasein tagab äripinnale ideaalse nähtavuse. Pakkumisel on ka kümme väiksemat läbi ühe või kahe tasapinna kulgevat äripinda, mis sobivad nii ateljeedeks, büroodeks, müügipindadeks, aga ka näiteks külaliskorteriteks.

Volta Galerii Loftide hoones on saadaval ka 25 mikroäripinda suuruses 16-33 ruutmeetrit. Ruumide funktsiooniks on majutusteenus ning need sobivad hästi üüriiinvestoritele sh Airbnb-ks. Osad äripinnad tulevad müüki koos sisustusega ning juba sõlmitud üürilepingutega, mis tähendab, et investor saab äripinna, millel on juba aktiivne rahavoog.

Volta Galerii Loftide mikroäripinnad sobivad hästi majutusteenuseks.

Esimesed asunikud on teada

Huvi Volta kvartali äripindade vastu on suur ning esimeste uustulnukate seas on mainekas sisukujundustoodete esindussalong, sisearhitektuuribüroo ning Itaalia marmori ja muude plaatide maaletootja salong, uus büroo ja mõned külaliskorterid. Samuti on Volta Galerii Loftidesse oodata Eesti kunstnike salongi ja galeriid.

Volta Galerii Loftide äripinnad valmivad aasta lõpuks ning uued omanikud saavad end kvartalis sisse seada samuti juba käesoleva aasta lõpust . Kogu kvartali valmimist on oodata mõne aasta pärast, ent Volta Galerii Loftide hoone ümbrus ja uued sisetänavad tehakse korda juba detsembri lõpuks, et tagada hoonesse mugav ligipääs, ning ka kvartalisisesed uusehitised Volta Residentsid valmivad juba 2023. aasta alguses.

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.