Juba sel suvel avab uute elanikele uksed ajalooline arhitektuuripärl Volta Villa

Põhja-Tallinnas valmivad juba käesoleva suve lõpus nii linnaosa kui laiemalt kogu pealinna mõttes stiililt ja arhitektuurilt ühed ainulaadsemad kodud. Ajaloolises Volta tööstuslinnakus on käimas 1899. aastast pärit väärika peahoone rekonstrueerimine.

Uued elegantsed linnakodud jäävad kandma hoone pärandit ja hinge – ajaloolised elemendid ja miljööväärtuslik arhitektuur säilib nii hoone eksterjööris kui interjööris.

Kodud ajaloolise disaini grumaanidele

Uuenevas Volta kvartalis taastatakse koostöös APEX Arhitektuuribürooga üks piirkonna stiilseimaid ja miljööväärtuslikumaid arhitektuuripärleid – kunaglise tööstusgigandi Volta juhtkonna peahoone.  Volta Villale annavad iseloomu uus-historistlik stiil ja möödunud sajandist pärit elemendid, mis jäävad alles ka pärast hoone valmimist. Tulemuseks on kinnisvaraturu viimaste aastate vaieldamatult kõige omanäolisemad korterid.

Lisaks hoonele iseloomulike kaar- ja roosakendele kuuluvad säilitamisele ka hoone paekivist sise- ja välisseinad, grandioosne peatrepp koos võlvlae, karniiside ja metallpiirdega ning uhke sammastega peasissepääs ja fassaad. Üldaladel jääb alles ka algupärane puidust tiibuks ja ajaloolised põrandaplaadid. Keldrikorrust jäävad kaunistama tellistest laotud võlvlaed ning sinna on kavandatud panipaigad ja jalgrataste hoiuruumid.

Ajatu stiil ja elegants

Volta Villa hoonesse on kavandatud vaid 23 unikaalset korterit. Sarnaselt eelmise sajandiga, mil Volta endises peahoones tegutsesid vaid valitud nimed ja näod, kujuneb ka rekonstrueeritud Volta Villas välja privaatne kogukond.

Villa kodud on avarad, lummavalt valgusküllased, kuni 3,6 m kõrguste lagedega, ülisuurte akendega ning läbi kahe korruse avatud planeeringutega. Uusi kodusid raamistavad kõrged ja sügavate paledega kaaraknad ning kolmes korteris on eksponeeritud pitsilised roosaknad. Valikus on hubased kodud suuruses 49,6 – 66,1 m2 ja suuremad 71 – 127 m2 läbi kahe korruse planeeringuga kodud, mis sobivad ideaalselt peredele.

Tänu hoone kõrgele soklikorrusele jäävad ka esimese korruse korterid maapinnast mõnusalt privaatsesse kõrgusesse. Teise korruse korterid kulgevad läbi kahe korruse ning kolmanda korruse kaldkatuse alla planeeritud magamistubadesse toovad päikesevalgust suured katuseaknad. Kolmandale korrusele on kavandatud ka suured walk-in-garderoobid ning vannitoad.

Kodude siseviimistlus on ajatult elegantne. Tubades on stiilipuhas 1-lipiline tammeparkett või klassikaline kalasabamustris parkett. Vannitubasid ilmestavad marmorimustris keraamilised plaadid ning kvaliteetsed Hansgrohe segistid hõbedases või kuldses toonis.

Volta Villa interjööri ajaloolist hinge jäävad pärast rekonstrueerimist rõhutama algupärased ja stiilipuhtad detailid: alles jäävad nii ajaloolised punast tooni metallpostid kui ka lummavad puitraamides kaaraknad ning romantilised roosaknad.

Kodud valmivad suve lõpus

Volta Villa ehitus on kulgenud plaanipäraselt ja esimesed kodud antakse uutele omanikele üle juba suve lõpus. Tänaseks on jõutud hoone katusetöödeni ning esimesel korrusel on alustatud juba siseviimistlusega.

“Oleme lõpetamas kipskarkass-seinu ja õige pea alustame maalerdus- ja plaatimistöödega,” räägib Metropoli Ehituse juht Henri Ärmus. “Teisel ja kolmandal korrusel teeme kipstöid ja valame põrandaid.”

Paralleelselt toimub ka väärika hoone fassaadi renoveerimine ning tänaseks on valminud ka päris uus haljastatud tänav Mootori põik, mis tagab Volta Villale mugava ligipääsu.

Põhja-Tallinn on linna uus epitsenter

Volta Villa asub Tallinna ühes kõige kiiremini arenevas piirkonnas, mille ühele küljele jääb Kalamaja park ja pikk mereäär Noblessneri jahisadama, Lennusadama, Proto avastustehase ja paljude restoranide ja kohvikutega. Volta teist külge ääristab tulevane Krulli tehnoloogialinnak, kuhu seab end peagi sisse ka Wise´i uus kontor. Noblessner-Volta-Krulli piirkond on kujunemas Põhja-Tallinna kuldseks miiliks ja linna üheks trendikamaks elu- ja äripiirkonnaks.

Kesklinn jääb mööda mereäärset promenaadi vaid 10 minuti kaugusele ning kogu piirkond on jalakäija- ja jalgrattasõbralik. Tulevikus avatakse linnaelanikele mereäär täies ulatuses kesklinnast poolsaare tipuni välja.

Elu Voltas on juba täna taastamas oma ajaloolist vitaalsust: tule jaluta kvartali uutel sisetänavatel, imetle lummavaks tervikuks seotud ajaloolise ja moodsa arhitektuuri sümbioosi, naudi gurmeeampse Volta hubastes kohvikutes, naudi kunstiloenguid vinoteegis või avasta, mida pakuvad Volta värsked disainipoed. Kvartalis on end sisse seadnud ka lemmikloomade grooming ja mitmed iluteenuste pakkujad. Lähiajal lisandub kvartalisse juurde nii uusi äri- kui elupindu, vaba aja veetmise võimalusi erinevatele vanusegruppidele, toidutänav ja lasteaed.

Kogu kvartali parkimine viiakse tulevikus maa alla ning kvartali südamesse kerkib kvartalit läbiv kõrghaljastatud pargiala.

Volta Villast võiks saada Sinu uus kodu! Tutvu elegantsete linnakodudega lähemalt: https://endover.ee/volta/volta-villa/

Endover on üle 25 aastase kogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, kes loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondasid.