Avasta, milliseid võlusid peidab rivieralik elustiil endas südatalvel

Haabneeme rannapromenaadi servale kerkivad peagi kaunid RIVIERA Viimsi kodud, mis toovad Eesti rannajoonele killukese Prantsusmaa ja Itaalia ranniku-kuurortite lõputut mereäärset puhkust ja slow-living elustiili.

 

Riviera kuvab vaimusilma visiooni rannapuhkusest, mõnusatest suveõhtutest sillerdava vee ääres ja päikesest, mis soojendab südant ja hinge. Ometi ei ole rivieralik elustiil seotud vaid ühe aastaajaga ning hingepuhkust ja lõbu leiab rannikult ka talvel.

Elu looduse rütmis

Talv on aeg puhkamiseks – loodus on sügavas talveunes, et alustada kevadel uut ringi värskelt kogu oma hiilguses. Ka meil tasub sellest eeskuju võtta ja lubada endale aeglasemat tempot ja puhkehetki ajal, mil meid ümbritseb vaikus.

Talvine Viimsi on ideaalne koht, kus võtta endale igas päevas mõni hetk, et pöörata pilk enda sisemusse, astuda viivuks argielust välja ning naasta värske pilgu ja uue hingamisega. Paku endale mõni selline eskapistlik seik – olgu selleks kasvõi mõned minutit – igasse päeva.

Lõputuna näiv Haabneeme rannajoon pakub tõeliselt kauneid ja maalilisi vaateid, mida saab näha vaid talvel. Kas kaugel silmapiiril sillerdab mõni üksik laine või on see pilvepiir? Kui kaugele ulatab silm mööda rannikut ajal, mil rohelus ei varja silmapiiri? Millised detailid kerkivad viimaks ometi esile keset valget lumevaipa? Naudi slow-living elustiili ning talve ilu ja sügavat rahu, lastes hingel tiksuda loodusega sünkroonis.

Talvise rannajoone võlud

Ka talveunes loodusel on pulss ja hingamine, mis ilmutab end muutlikus ilmas, mis on kord tahumatu ja äkiline, kord rahulik ja helge. Nii vajab ka inimene talvel rahu ja puhkehetkede kõrval küllaga tegevust ja aktiivsust.

Jalutuskäik, piknik või fotomatk

Kui talvine kesklinn muutub lumevallide keskel tavapärasest kaootilisemaks, kitsaks ja rahutuks, siis rannikul avaneb hoopis teine pilt: lõputu rannajoon, meri ja metsarajad, mis kõik pakuvad mõnusaid võimalusi sportimiseks või aktiivseks puhkuseks. Miks mitte korraldada mõnel pehmema ilmaga pärastlõunal lumisel rannal pere või sõpradega piknik sooja tee ja kosutavate vahepaladega või võtta ette fotoretk läbi lumise metsa?

Meeli ergutav talisuplus

Kes otsib tõeliselt karget ja virgastavat elamust, saab harrastada lumisel rannal talisuplust Haabneeme rannas. Sellist värskendust ja virgastavat energiasööstu kogu kehas ja vaimus on raske seda ise kogemata ette kujutada ning seda leiab vähestest tegevustest. Talisuplus on viimastel aastatel järjest populaarsust kogunud ning tänaseks leidub igas rannapiirkonnas inimesi, kes ei võta suplemisest sügis-, talve- ja kevadkuudel pausi, vaid käivad aastaringselt vees.

Viimsi võrratud suusarajad

Viimsi ranna kõrval looklevast metsatukast leiab talviti jalgradade kõrval ka pikad looklevad suusarajad. Kes soovib aga treeningule lisaks veidike adrenaliini, tasub külastada Vimkat ehk Viimsi suusamäge, kus on olemas tõstukid, lauged mäenõlvad, järsud langused ning eraldi rajad lastele. Tegemist on Tallinna vahetus läheduses asuva suurima mäega, mis pakub mõnusat ja sportlikku ajaviidet nii algajale talisportlasele kui ka kogenud suusatajale. Viimsi suusamäest saab lasta alla suuskadel, lumelaual või tuubiga.

Lohesurf lumel 

Üks kõige põnevamaid talviseid sporte on aga lohesurf lumel: see on sport, mis kasutab ära talviseid tugevaid tuuleiile. Talvise lumesurfi puhul on mängus suuremad kiirused, sest pind jalge all on kindel ja lohe juhtimine selle võrra lihtsam. Nii saavad huvilised tuhiseda ja lennata mööda lumiseid põlde või jäätunud veekogusid, muretsemata lainete või muude takistuste pärast.

Lohesurfi kõrval saab talvel harrastada ka teist traditsioonilist veesporti ehk wing-surfi, milleks läheb taas vaja lumelauda ja “tiiba”, mille abil endale tuulest hoogu saada ja lauda juhtida.

SUPitama talvisele rannikule!

Veekogudel, mis ei ole talvel püsiva jääkaane all, saab võtta ette karge seikluse SUP-laual või kanuul. Ka siin on mängus kübeke adrenaliini, sest laua või kanuu püsti hoidmine on mõnevõrra olulisem kui suvel. Ometi tasub see ettevõtmine end ära, sest talvisel jõel avanevad unikaalsed ja veidi kummalised vaated, mis loovad tunde nagu oleksid sattunud mõnda ebamaisesse paika.

RIVIERA Viimsi

Juba sel aastal valmivad Viimsi liivaranna piirile neli uut kortermaja, kus on avarad merevaatega korterid ja läbi kahe korruse penthouse’id katuseterrassidega.

Riviera kodud ühendavad endas elu kõige kaunima osa ning slow living-elustiili, mis seab esikohale nautimise. Need on kodud, kus on päriselt aega elada.

Vali oma uus Riviera Viimsi kodu siin ja asu nautima slow-living elustiili!

Droonifotod: Kaupo Kalda