Endoveril valmis Eesti suurim kortermaja uusarendus - Endover

Endoveril valmis Eesti suurim kortermaja uusarendus

22. märts 2018

Endover Kinnisvara värskelt valminud 17 mln eurot maksnud suurarendus VEGA pakub kodu soetajatele Eestis seninägematuid lisaväärtusi mullivanniga saunakompleksist laste mängutoani. Maja valmimise ajaks on müüdud juba 60% korteritest.

 

Aadressil Mustakivi 25 asuv kunagine Eesti Mereakadeemia hoone transformeerus vähem kui aastase ehitusperioodi jooksul uhkeks 297 korteriga residentsiks, mis muudab selle ühtlasi Eesti suurimaks kortermaja uusarenduseks. 12-korruselises hoones ehitati välja üle 16 600 m2 moodsat elupinda ning 1,68 ha suurusele krundile 321 parkimiskohta.

Lasnamäed võib pidada Eesti kõige kuumemaks arenduspiirkonnaks. „Tallinna suurima linnaosa arvukale elanikkonnale vaatamata on sealne uusarenduste maht olnud jätkuvalt tagasihoidlik. Kõik müüki tulnud projektid on leidnud kiirelt ostjad, sest pakkumisest on puudus. Vega tõi olukorrale kaua oodatud leevendust. Seda kinnitab ka Vega müügiedu – vähem kui aastase müügiperioodi jooksul oleme müünud 172 korterit,“ märkis Endover Kinnisvara juhatuse liige Robert Laud.

Lasnamäel harva esineva nähtusena ümbritseb Vega maja kõigist külgedest avarus. Tänu sellele avanevad vaated nii merele, vanalinnale kui ka pargile – maja linnapoolsesse külge jääb 25 ha suurune Tondiraba park. Tänu lähipiirkonna kiirele arengule, on Laagna tee ja Mustakivi tee ristumiskohast saanud uus Lasnamäe city centre. Vega majast üle tee valmis äsja Lasnamäe Tervisekeskus ning kõrval asuvad Tondiraba Jäähall, Tallink Tennisekeskus ning suured kaubanduskeskused.

“Linnaosa infrastruktuur on väga hea ja piirkond kogub populaarsust ka väljastpoolt Lasnamäge tulijate poolt. Seda näitab ka Vega hoone ostjaskond, kelle hulgas on nii kohalikke Lasnamäe elanikke kui ka suurel hulgal investoreid, kes hindavad perspektiivikat piirkonda ja head hinnataset,” räägib Laud.

Arendaja on erilist tähelepanu pööranud turvalisusele ja parkimisele. „Täielikult rekonstrueeritud majasse on paigaldatud kaasaegsed tuleohutusseadmed ja turvakaamerad ning tööd teeb ööpäevaringne turvamees. Suure parkimisala ja haljastatud hoovi privaatsuse tagab piirdeaed,” sõnas Robert Laud.

Vega korterite juurde kuulub suur hulk unikaalseid ühiskasutuses olevaid ruume, mis on mõeldud majaelanikele tasuta kasutamiseks. „See ei ole Eestis tavapärane praktika, vaid pigem omane välismaa luksuslikele kinnisvaraarendustele, mille Endover on teinud nüüd kättesaadavaks ka Tallinna koduostjatele. Me kujundame terviklikke elukeskkondi ja loome uut elustiili, mitte ei müü pelgalt korterit – see meid turul teistest tegijatest eristabki,” räägib Laud.

 

VEGA majaelanike käsutuses on:

 • laste mängutuba, kus saab pidada ka laste sünnipäevapidusid;
 • stiilsed peoruumid täiskasvanutele oluliste hetkede tähistamiseks
 • suursugune möbleeritud fuajee koos turvamehega;
 • saunakompleks ja mullivann;
 • hoiuruum lapsevankritele ja jalgratastele;
 • pesumasinaruum;
 • katuseterrassid vaatega vanalinnale, merele ja pargile;
 • kõrgendatud turvalisusega hooviala (valvekaamerad, piirdeaed);
 • grill- ja puhkenurkadega sisehoov;
 • laste mänguväljak;
 • palliplats;
 • jõutreeningu ala vabas õhus.