2017. aasta 7 kõige kuumemat sisustustrendi

Silvia Pärmann — Postitatud 09.12.16

 

1. Vintage disainist inspireeritud uus mööbel

Ehkki vintage esemetega sisustamine pole kuhugi kadunud, on kindlasti tugevema trendina interjöörides tooni andmas uued mööbliesemed, mille disain teeb kummarduse klassikutele või arendab edasi mõnda 60ndate traditsioonilist elementi. Eesti retrohõngulise diivani Cosmo loojad olid oma ajast sellega paar aastat ees, nüüd on 60ndate looki taotlemas väga paljud mööblitootjad. Näiteks Taani firma NORR11 kollektsionist leiab palju uusi tooliklassikuid.

 

2. Industriaalsus sisustuselementides

Industriaalsus on trend. Tehnilisi lahendusi ei peideta, neid eksponeeritakse või luukase industriaalsusele vihjavaid pindu – ennekõike betooni, metallvõrke ja nähtavale jäävaid juhtmeid kasutades. Lisaks kuup- ja ristkülikvormile kasutatakse ka trapets- ja kolmnurkvorme. Kui seni on betooni kasutatud köökides vaid tööpindade valmistamiseks, siis uus trend on betooni imiteerivast materjalist valmistada kogu köögi sisustus. Tööstushooneliku metallvõrgu külge saab kinnitada nii riiuleid, nagisid kui riputada kunstiteoseid.

 

3. Geomeetria keraamilistes plaatides

Geomeetrilise mustriga plaadid ning teistmoodi huvitavad mustrilaotused on domineerivad. Eriti uhked on plaadid, millel on näha inimkäe puudutus. Selliste plaatide kasutusala on väga lai: köök, esik, vannituba. Mustriliste plaatidega saab ruumile luua aktsente ja neid on põnev kombineerida rahulikuma taustaga. Selliste plaatide kasutamisega tuleks olla peenetundeline.

 

4. Tasakaalukad ja neutraalsed “luitunud” värvid

Taupe on meile vähetuntud sõna, kuid seoses aasta 2017 värvitoonidega kuuleme seda järjest rohkem. Ei külm ega soe, ei hele ega tume, ei romentiline ega ametlik. Kui mõelda, milline värv võiks olla halli ja pruuni vahel, siis jõuame aasta kõige tugevama värvitrendini.

Halli-usku eestlased kindlasti rõõmusatavad selle üle, saab sammu edasi astuda ja samas ei kao kuhugi kaunis ja puhas neutraalne foon.

 

5. Sinakasroheline

Puhtad ent samas ikkagi kuhugi kahe värvi vahepeale jäävad toonid on tugev trend ja mitte-neutraalsetest, halliga suguluses olevatest toonidest vallutab interjööre sinakasroheline oma erinevate tumeduse astmetega.

 

6. Kunstist inspireeritud tapeedid

Uued seinatapeedid näevad järjest enam välja kui seinamaalid ja ei meenuta kuigivõrd traditsioonilisi tapeete.

Philip Jeffries on üks tapeeditootjatest, kes on välja tulnud kolleketsioonidega, mis meenutavad rohkem seinamalinguid või suuremõõdulisi akvarelle. Ka ei ole enam kuidagi rangelt piiratud see, millele tapeet trükitakse – uue, väga eksklusiivse ja kauni materjalina on trendiks saamas riisipaberile trükitud tapeedid. Selline tapeet-kunstiteos on väga lihtne võimalus interjööris jalustrabav efekt saavutada.

 

7. Metallitoonid tulevad veel võimsamalt

Üha jõulisemalt kasutatakse juba lõppeval aastal trendiks saanud soojatoonilisi metalle: messing, vask ja kuld. See trend on aga alles hoogu sisse saamas ning metallitoonid on meid kuldsete käeraudadega oma lummusesse aheldanud. Eriti populaarsed on vask ja roosa kuld, aga ka põhjamaiselt jahe hõbedatoon on sisustusmaailmas ilma tegemas. Tihti tasakaalustatakse kuldseid-vaskseid metalle hallide toonidega. Hall lisab kujundusele elegantsi ja kargust. Tippdisainerid riskivad aga rohkem, kasutades vaske ja musta metalli läbisegi hõbedasega. Valgustidetailid, kuldsed noad-kahvlid, pildiraamid – metallitoonides detailid loovad luksust.

Kui soovid olla esimeste hulgas kursis meie uute projektide, parimate pakkumiste ja eelmüükidega ning uusimate sisekujundus- ja disainitrendidega.

Liitu Premium Clubiga| Jälgi meid ka Facebookis | Jaga